Aplankykite parodą ir pasigrožėkite neįtikėtinu gamtos lobynu

Lapkričio 11 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje pradėjo veikti buvusios gimnazistės, dabar Vilniaus universiteto  studentės, Eglės Baranauskaitės fotografijų paroda „Aš ir gamta“.

Tai pirmoji šios jaunos fotomenininkės personalinė paroda gimnazijos skaitykloje.

Fotografijose tarsi susijungia harmoningas gamtos ir žmogaus santykis, išreiškiama  meilė bei pagarba gamtai.

Kaip apibūdina savo parodą pati autorė Eglė, gamta – tai pats geriausias nenuilstančio, visad kintančio ir gyvybe pulsuojančio gyvenimo pavyzdys. Čia visuomet atrasime neišsemiamą spalvų, garsų ir kvapų įvairovę.

Jaunoji fotomenininkė savo nuotraukomis nukelia žiūrovą į realybę, kurioje įprasminamas žmogaus (jos pačios) ir žirgo artumas, didelės ir mažos avių bandos, ryškiausios gėlių pievos, rugių laukai…

Šios Eglės Baranauskaitės fotografijos, manau, paliečia ne vieno parodos lankytojo jausmus, kadangi jos yra ne tik nuostabiai gražios, bet jose aiškiai atsispindi pačios svarbiausios ir netikėčiausios akimirkos.

Anot Eglės, ne išimtis ir mes patys. Juk esame šios nepaliaujamai kintančios grandinės dalimi. Glaudžiais ryšiais susiję su gamta, čia galime atrasti vidinę ramybę, įsiklausyti į save patį, suprasti, kas iš tiesų esame….

Sakoma, kad kiekviena gamtos dalelė – tobula ir graži. Žmogus tapatus su gamta, nes jis iš jos semiasi stiprybės ir pasijunta gamtos dalimi. Gamtoje slypi daug paslapčių.

Eglės Baranauskaitės fotografijų paroda „Aš ir gamta“, skirta nenumaldomai kintančiam gamtos grožiui, kuris, pasak Eglės, savotiškai keri mus visus metus. ,,Tai darbai, praturtinę mano gyvenimą ir privertę iš naujo pamilti tėvynę, jos gamtą, metų laikų kaitą“, – teigia parodos autorė.

Fotomenininkė kviečia visą gimnazijos bendruomenę „pasinerti į šio pasaulio platųjį spalvų ir formų vandenyną bei pamatyti, kad nuotraukos ne tik stabdo laiką. Jos pasakoja istoriją, pažadina potyrius ir giliai pasislėpusį gamtos aromatą, pažįstamą kiekvienam iš mūsų“.

Paroda gimnazijos skaitykloje dar veiks iki gruodžio 10 d. Maloniai kviečiu aplankyti parodą ir pasigrožėti neįtikėtinu gamtos lobynu.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė