Apie nacionalinį saugumą, propagandą ir ne tik…

2020 m. gruodžio 17 d. su 2gc klasės mokiniais nuotolinėje pilietiškumo pamokoje buvo kalbama „Apie  nacionalinį saugumą, propagandą ir ne tik…“ Pamokoje  dalyvavo  Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė Auksė Ūsienė. Pamokos tikslas-sužinoti, kokių pavojų kyla demokratinei valstybei dabartiniame  pasaulyje bei suvokti, kad mūsų valstybės nacionalinis saugumas priklauso ne tik nuo valdžios, bet ir nuo eilinių piliečių elgesio ir pozicijos. Kas yra Lietuvos nacionalinio saugumo vertybės?

Nacionalinio saugumo vertybės tai žmogaus ir piliečio teisės, laisvės ir asmens saugumas, valstybės nepriklausomybė, konstitucinė santvarka, valstybės teritorijos vientisumas, aplinka ir kultūros paveldas, visuomenės sveikata.

Nuotolinėje pilietiškumo pamokoje „Apie  nacionalinį saugumą, propagandą ir ne tik…“ Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė  Auksė Ūsienė  supažindino mokinius su priešiškų informacinių operacijų taikiniais ir tikslais mūsų šalyje, saugumu informacinėje erdvėje, informaciniu karu Lietuvoje. Gimnazistams pamokos viešnia paaiškino,kaip atpažinti propagandą, kaip nepasiduoti jos įtakai, kalbėjo apie propagandą, kuri neturi nieko bendra  su   laisva žiniasklaida, žodžio laisve ar kita nuomone. Tai dezinformacija, kuri pasiekia Lietuvą iš nedraugiškos Rytų valstybės arba jos informacinių platformų, esančių kitose šalyse. Mokiniai sužinojo, kokie politiniai, ekonominiai valstybės gyvenimo reiškiniai gali būti vertinami kaip grėsmė nacionaliniam saugumui.Analitikė A. Ūsienė paaiškino mokiniams, kas yra Trolių fabrikai, įvardino  propagandos kanalus bei pagrindinius dezinformacijos šaltinius Lietuvoje, nurodė, kaip kovoti su dezinformacija ir propaganda.  A. Ūsienė kalbėjo, kad kiekvienos valstybės siekis-gyventojų parama, kad  valstybės gynėjai – motyvuoti nesuklaidinti piliečiai, kad valstybės gynybos sėkmė-dominavimas savo informacinėje erdvėje bei kvietė suprasti, kad „Laisvė – ne duotybė,o vertybė, kurią iškovojus reikia būti  visada pasirengus apsiginti.“

Mokytoja Audronė Pileckienė