Adventinis Rytmetys

Gruodžio 8 d. Lazdijų gimnazijoje vyko tikybos mokytojų Vidos Navickienės, Juozo Pilecko ir technologijų mokytojos Rimos Šmitienės organizuojamas Adventinis Rytmetys „Atėjus laiko pilnatvėj“. Renginyje dalyvavo 5a ir 5d klasių mokiniai. Renginio tikslas buvo nupinti Advento vainiką, pasitikrinti ir pagilinti žinias apie tikėjimą, Adventinio ir Kalėdinio laikotarpio tradicijas.

Rytmetys prasidėjo giesme „Laimink, Dieve mūsų surinkimą“. Tada mokiniai, padedant technologijų mokytojai Rimai, pynė ir puošė Advento vainiką. Pabaigę pinti, pristatė jo reikšmę, apibūdino kiekvienos savaitės žvakių pavadinimus, Adventinio laikotarpio tradicijas. Sugiedojo visi dar keletą giesmių, o, kadangi Adventas – tai metas, kai šiluma užplūsta mūsų širdis.

Kiekvienas mokinys uždegė po žvakelę rankose, kuri simbolizavo: • Šilumą išaušusio ryto. • Šilumą mėlyno vakaro • Šilumą nukritusios snaigės • Šilumą džiugesio ašaros • Šilumą mylinčio žvilgsnio • Šilumą savęs aukojimo • Šilumą pirmojo žingsnio • Šilumą žemės po kojomis • Šilumą tėviškės lango • Šilumą žmogaus gimimo • Šilumą kantraus buvimo • Šilumą tylaus atodūsio. Juk artėja pačios gražiausios šventės – Kalėdos.

Tikybos mokytojai Vida Navickienė, Juozas Pileckas
Technologijų mokytoja Rima Šmitienė