Pamoka-edukacinis užsiėmimas „Tremtis ir išsaugota viltis“ su 2gb klasės mokiniais

2022 m kovo 3 dieną Laisvės kovų muziejuje vyko istorijos pamoka-edukacinis užsiėmimas ,,Tremtis ir išsaugota viltis“, kuriame dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2 gb klasės mokiniai ir istorijos mokytoja Audronė Pileckienė, tremtinė Zuzana Urbonaitė. Pamokos metu  mokiniai susipažino su antrosios sovietinės okupacijos Lietuvoje metu vykusiais trėmimais į Sibirą ir jų priežastimis. Muziejininkė Dalė Juknevičienė supažindino mokinius su muziejuje tremčiai skirta ekspozicija, okupacinės valdžios vykdytomis represijomis, gyvenimu tremtyje, buities ir darbo sąlygomis bei tremtinių pastangomis išsaugoti savo tautos papročius, kalbą.

Mokiniai sužinojo kiek Lietuvos gyventojų tremtyje arba kalėjime mirė? Iš Lazdijų krašto į Sibiro platybes buvo ištremta apie 5000 žmonių. Viena iš jų – garsi rašytoja, aktyvi visuomenininkė lazdijietė Zuzana Urbonaitė, kuri atvyko susitikti su mokiniais ir jiems papasakojo apie tai, kaip į Sibirą buvo išsiųsta tiesiog iš mokyklos suolo, dalijosi prisiminimais iš gyvenimo tremtyje. Net pasibaigus užsiėmimo laikui, mokiniai neskubėjo skirstytis, norėjo išgirsti dar daugiau buvusios tremtinės minčių. Dėkojame Laisvė kovų muziejaus muziejininkei D. Juknevičienei ir tremtinei Z. Urbonaitei už tai, kad ši pamoka mokiniams buvo kitokia, tikra ir reikalinga.

Mokytoja Audronė Pileckienė