8C klasės netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Kokia laisvės kaina?“

Vasario 23 dieną mes,  8C klasės mokiniai, su auklėtoja Gintare Dereškevičiene lankėmės Lazdijų Laisvės kovų muziejuje, kur vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Kokia laisvės kaina?“

Sausio 13-ąją duris atvėręs Laisvės kovų muziejus Lazdijuose persmelktas XX-ojo amžiaus Lietuvos laisvės kovų prisiminimais. Muziejaus gidė Dalia Juknevičienė papasakojo, jog muziejus įkurtas  Petrauskų šeimos name. Petrauskų šeimos namas Lazdijuose pradėjo kilti dar tarpukario Lietuvoje. Šios šeimos namų statybas rėmė giminaitis kunigas Ignas Albavičius iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Pastate veikė svarbios įstaigos, valgyklėlė, Ūkininkų rūmų poskyris ir net pirmasis Lazdijuose privatus odontologijos kabinetas.

Lietuvą užėmus sovietų okupantams, Petrauskų šeima buvo ištremta, o jų turtas nacionalizuotas. Ilgainiui čia įsikūrė sovietinio saugumo struktūros ir pastatą pavertė žiaurių tardymų, kankinimų ir režimo oponentų kalinimo vieta.

Muziejaus pastato rūsyje išlikusios kankinimo kameros, kuriose girdimos siaubingos laisvės kovotojų istorijos, per du pastato aukštus įrengtos šiuolaikiškos, prasmingos ekspozicijos, kurios nei vieno nepaliko abejingo.

Sugrįžus  į pirmą muziejaus aukštą buvome supažindinti su edukacine erdve, kurioje įvairaus amžiaus grupių mokiniams siūlomos įvairios veiklos ir užduotys. Mes turėjome smagią edukaciją, kurios metu tapome sekliais. Pirmoji užduotis buvo sutverti didelių medinių detalių dėlionę. Sutvėrus paaiškėjo, jog tai Kalniškės mūšio vieta.  Tai ir buvo pirmoji užuomina, kurios dėka galėjome toliau tęsti seklio darbą. Auklėtoja Gintarė pristatė kitas užuominas, pagal kurias muziejaus patalpose turėjome surasti paslėptą daiktą. Ir didelių pastangų dėka šią užduotį įveikėme –  suradome šovinius!

Pasibaigus netradicinei pamokai, padėkojome muziejaus darbuotojoms už įdomius, nors ir šiurpą keliančius, pasakojimus.

8C klasė