Ketvirtasis naktinis Vasario 16-osios žygis Varėnoje!

2022 m. vasario 11 d. keturiasdešimt trys Lazdijų Motiejaus Gustaičio  gimnazijos (37 mokiniai) ir  jos Aštrios Kirsnos skyriaus, Veisiejų Sigitos Gedos, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų jaunieji šauliai, mokiniai, Lazdijų šaulių kuopos vadas Kęstutis Pileckas, mokytojai Audronė Pileckienė, Asta Bagdonienė, Lazdijų Meno mokyklos sekretorė Zita Burdulienė dalyvavo  Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos IV-ąjame naktiniame pėsčiųjų  žygyje (21 km.) Varėnoje. Žygio tikslai -vienyti Šaulių sąjungos ir civilių bendradarbiavimą, skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei, prisimenant jos kovą už laisvę ir nepriklausomybę. Žygio organizatorius- Lietuvos Šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus 1-osios šaulių rinktinės Juozo Vitkaus  Kazimieraičio 105-osios šaulių kuopos Varėnos „Ąžuolo” gimnazijos jaunieji šauliai. Viso žygyje  dalyvavo 253 dalyviai. Žygeiviai keliavo link Dainavos apygardos partizano Kazimieraičio rinktinės Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tėvūnijos vadavietės ir Nemuno būrio bunkerio, kurį pasiekus  sugiedojo tautišką giesmę, pagerbė žuvusius tylos minute ir pasiklausė šaulio Modesto Stramkausko pasakojimo apie šio bunkerio partizanų istoriją ir tragišką jų žūtį. Po „oficialiosios“ dalies, visi dalyviai vaišinosi savo turėtomis vaišėmis, gėrė arbatą, dalinosi įspūdžiais. Arbatą  dalyviams ant laužo išvirė Varėnos 105-osios šaulių kuopos šauliai.

Lazdijų krašto žygeiviai dėkoja Lazdijų rajono savivaldybės administracijai už sudarytas galimybes dalyvauti žygyje Varėnoje.

Lazdijų brg. gen. Adolfo Ramanausko–Vanago 104-osios šaulių kuopos vadas Kęstutis Pileckas