Pilietinėje akcijoje „Uždek žvakutę ant Laisvės kovotojo kapo” dalyvavo jaunieji šauliai ir mokiniai

2021 m. spalio 29 d.  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai (vadovas Kęstutis Pileckas) ir mokiniai dalyvavo tradicinėje pilietinėje akcijoje „Uždek žvakutę ant Laisvės kovotojo kapo”, kurios metu jie aplankė Kalniškės mūšio vietą, šalia Šeštokų geležinkelio stoties esantį skverelį, kur stovi Kryžius, skirtas iš šios geležinkelio stoties 1941 m., 1944–1952 m. ištremtiems Lazdijų rajono gyventojams atminti, vieno žymiausio XX a. disidento kunigo Juozo Zdebskio kapą Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje, 1944-1953 m. partizanų niekinimo pastatyto koplytstulpio vietą, Nepriklausomybės karių savanorių kapus. Jaunieji šauliai ir mokiniai tvarkė aplinką, padėjo gėles, uždegė žvakutes, žuvusių atminimą pagerbė tylos minute. Gimnazistai kartu su Lazdijų raj. savivaldybės administracijos direktore Ilona Šaparauskiene ir kitais atstovais, Lazdijų Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Daliumi Mockevičiumi, Lazdijų miesto seniūne Vaida Gazdziauskiene prie memorialo, skirto partizanams ir politiniams tremtiniams, kaliniams, esančio Lazdijų civilinėse kapinėse, padėjo gėles ir uždegė žvakutes, jų atminimą pagerbė tylos minute. Akcijos dalyviai aplankė tragiškai žuvusio jaunojo šaulio Luko Grubio, kun. Motiejaus Gustaičio, 1918-1920 m. karių savanorių kapus ir pagerbė jų atminimą. Gimnazistai uždegė žvakutes prie dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo.

Jaunųjų šaulių vadovas Kęstutis Pileckas

Nuotraukos Aldo Liaukaus, Samantos Opolskytės