Nuotolinis susitikimas su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi

2021 m. gegužės 27 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1ga, 1gc, 2gb, 2gc klasių, Šeštokų mokyklos mokiniai ir šių klasių mokytojai: Asta Eidukaitienė, Gintutė Durtinevičienė, Salomėja Paškevičienė, Robertas Janulevičius, Audronė Pileckienė nuotoliniu būdu susitiko su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi, jo patarėjais Jūrate Levickiene ir Andriumi Dogeliu. Susitikime dalyvavo žmonės iš skirtingų Lietuvos ir Europos vietų (Lazdijų, Elektrėnų, Starbūro, Briuselio), bet nesvarbu, kokiame pasaulio kampe esame, visada širdyje nešiojamės Lietuvą. Petras Auštrevičius supažindino Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazistus su Europos Sąjunga, joje veikiančiomis institucijomis, galias bei kompetencijas. Jis plačiau papasakojo apie Europos parlamento darbo specifiką ir jo paties darbą jame. Kadangi europarlamentaras priklauso Žmogaus teisių komitetui Saugumo ir gynybos pakomitečiui, jis papasakojo ir atsakė į klausimus apie dabartinę Baltarusijos situaciją, pabėgėlius it kt. Džiaugiamės, kad karantino  metu sudarytos sąlygos ir suformuoti nauji įgūdžiai leidžia susitikti su įvairiausiais žmonėmis iš įvairiausių pasaulio vietų. Susitikimą suorganizavo istorijos mokytoja Audronė Pileckienė, jį moderavo  2gc klasės mokinė Kamilė Pečiulytė. Dėkojame europarlamentarui  Petrui Auštrevičiui, jo patarėjams Jūratei Levickienei ir Andriui Dogeliui.

Nuotraukos Andriaus Dogelio

2gc kl. mokinė Kamilė Pečiulytė