Jau atėjo rudenėlis

Raudonos uogos. Lapai – kaip iš vaško.
Pasaulis miršta, silpnas ir gražus.
Štai vėjas debesį ties kaimu drasko,
Ir rėkia debesis, į žmogų panašus.

H. Radauskas

2018 metų lapkričio 14 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko netradicinė pamoka „Jau atėjo rudenėlis“. Temą pamokai padiktavo pati gamta. Ir kaipgi galima nekalbėti apie rudenį, kai jis dovanoja mums gražiausias spalvas.

Pamokoje dalyvavo 5a ir 5b klasės klasių mokiniai. Pamoką vedė  skaityklos vedėja Daiva Mikalauskienė ir mokytojos  Zita Šklėrienė. bei Snieguolė Mazaliauskienė. Netradicinę pamoką pradėjo D. Mikalauskienė P. Panavo eilėmis apie rudenį. Vėliau skambėjo mokinių deklamuojamos Salomėjos Nėries, H. Radausko, Just. Marcinkevičiaus, V. Palčinskaitės, J. Baltrušaičio, pačių mokinių kurtos eilės apie rudenį.   Pamoka buvo spalvinga kaip rudenėlis ir netruko prabėgti. Pamokos pabaigoje aptarėme rudens peizažą, supratome, kad ruduo teikia įkvėpimo poetams.

Mokiniams patiko pamoka ir jos netradicinė vieta. Pasirodo,  skaitykloje galima ne tik mokytis ir skaityti, bet ir maloniai praleisti laiką, netgi vesti pamokas.

Viltė Vaitulionytė, 5a klasė