KALNIŠKĖS MŪŠIO 79-ŲJŲ METINIŲ MINĖJIMO RENGINIUOSE GIMNAZIJOS JAUNIEJI ŠAULIAI IR MOKINIAI

2024 m. gegužės 18-19 d. vyko renginiai, skirti  Kalniškės mūšio 79-osioms metinėms paminėti. Tai  vienas pirmųjų ir didžiausių partizanų mūšių su NKVD kariuomene. Kartu su Lazdijų rajono savivaldybės vadovais, LR Seimo nariais, visuomene, svečiais, kariais aktyviai dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų rajono gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos šauliai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  jaunieji šauliai, mokiniai.

Renginiai prasidėjo Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo organizuotu žygiu „Kalniškės mūšis. Būtina žinoti“. Žygio vedlys plk. Rimantas Jarmalavičius žygeivius supažindino su partizaniniu pasipriešinimu Pietų Lietuvoje, Kalniškės mūšio įvykiais.

Kalniškės mūšio vietoje buvo aukojamos Šv. Mišios už žuvusius kovotojus, partizanus. Po Šv. Mišių Laisvės kovų dalyvių atminimas buvo pagerbtas Tylos minute, salvėmis, prasmingais garbių svečių žodžiais. Kryžių kalnelyje buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakės, vyko koncertinė programa  ,,TE SKAMBA DAINOS MILŽINKAPIŲ ŠALY”. Po minėjimo dalyviai vaišinosi kareiviška koše.

Kalniškės mūšio vietoje vyko 1 paros KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių savanorių organizuota jaunimo, jaunųjų šaulių stovykla „Mokausi ginti Tėvynę“. KASP 1 rinktinės Lazdijų 108-osios pėstininkų ir Štabo aptarnavimo kuopų kariai savanoriai stovyklos dalyvius supažindino su kario savanorio tarnyba, stovyklavietės įrengimu, organizavo ir pravedė įvairias kariškas veiklas, disciplinas reikalingas Tėvynės gynėjui. Stovyklautojai aktyviai praleido laiką, patyrė daug gerų emocijų, gavo vertingų teorinių ir praktinių žinių, istorijos pamokų, išbandė save.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio prasmingo ir reikalingo renginio organizavimo, pravedimo, jauniesiems šauliams, jų vadovams, jaunimui už aktyvų dalyvavimą, ištvermę, norą tobulėti.