56–oji Lietuvos mokinių biologijos olimpiada

Sausio 19 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko 56-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados savivaldybės etapas. Šiame etape dalyvavo 9–12/I–IV gimnazijos klasių 29 mokiniai  iš visų Lazdijų rajono mokyklų. Kol mokiniai sprendė užduotis, rajono gamtos mokslų mokytojai ir mokiniai  susitiko su A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos 4g klasės mokine Auguste Bundzaite ir jos  biologijos mokytoja metodininke Aušrute Strigūniene. Susitikimo metu mokytoja pasidalino įspūdžiais apie Augustės pasiekimus biologijos srityje ir kokiais metodais motyvuoja mokinę tiriamiesiems darbams. Džiaugiamės ir didžiuojamės Augustės pasiekimais: Lietuvos 54-osios  biologijos olimpiados (šalies etape) 1–oji vieta; 2024 m. Europos Gamtos mokslų praktinėje olimpiadoje laimėjo sidabrą; aplinkos apsaugos konkurse „Žalioji Odisėja“ tapo finalininke ir užėmė 9-ąją vietą šalies etape. Susitikimo metu Augustė pristatė savo tiriamąjį darbą tema „Iksodinės erkės“. Augustė erkes tyrinėja 3 metus. Bestuburių gyvūnų tyrinėjimu susidomėjo dar 5–oje klasėje. Pristatymo metu papasakojo apie Lietuvoje gyvenančias iksodinių erkių rūšis, kaip atskirti patinėlį nuo patelės, kokias ligas gali pernešti erkės. Nuoširdžiai dėkojam Augustei ir jos mokytojai Aušrutei už tokį įdomų pristatymą. Sveikiname ir didžiuojamės, kad savo rajone turime tokią nuostabią mokslininkę ir linkime tolimesnės sėkmės.

56-osios Lietuvos mokinių BIOLOGIJOS olimpiados savivaldybės etapo rezultatai:

1g(9) klasių tarpe:

I vieta Miglė Jarmalaitė  1gb,  mokytoja Laima Čepulienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

II vieta Donatas Marazas 1gc, mokytoja Gintutė Durtinevičienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

III  vieta Dominykas Žalnerauskas 1g, mokytoja Danutė Kubilienė, Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

2g (10) klasių tarpe:

I vieta Domas Kukučionis 2g, mokytoja Danutė Kubilienė, Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

II vieta Gabija Tonkaitė 2g, mokytoja Laima Čepulienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

III vieta Lukas Grėbliūnas 10 klasė, mokytoja Vilma Gražulevičienė, Šventežerio  mokykla

3g(11) klasių tarpe:

I vieta Janulevičiūtė Andrėja 3g, mokytoja Danutė Kubilienė Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

II vieta Gerda Pakruopytė 3gc, mokytoja Laima Čepulienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija