Lazdijiečiai respublikinėje viktorinoje „SUGRĮŽIMAS Į NEPRIKLAUSOMYBĘ: nuo Sąjūdžio iki okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos“ iškovojo II vietą

2023 m. gruodžio 6 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai vyko į LR Seimą, kur dalyvavo respublikinėje bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 (gimnazijų I-IV) klasių mokinių viktorinoje SUGRĮŽIMAS Į NEPRIKLAUSOMYBĘ: nuo Sąjūdžio iki okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos“. Viktorinos tikslas – minint Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-metį ir okupacinės Sovietų Sąjungos (Rusijos) kariuomenės išvedimo 30-metį, paskatinti mokinius domėtis reikšmingiausiomis XX a. pabaigos istorinėmis aplinkybėmis nulėmusiomis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą ir įtvirtinimą. Viktoriną organizavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius (vedėja Angonita Rupšytė). Viktorinos partneris– Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje  Lietuvos gimnazijų ir mokyklų komandos prisistatė, atliko testo užduotis, kūrė ir  praktinę užduotį (kalbą) pristatė visiems susirinkusiems. Nugalėtojus išrinko, susumavus rezultatus, užduočių vertinimą atlikus Viktorinos vertinimo komisija (pirmininkas buvęs Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Egidijus Bičkauskas). Kol komandos atliko testo užduotis, palaikymo komandos nariams buvo organizuota ekskursija po LR Seimą.

Džiaugiamės Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda „Vanagas“: Arvydu Birmanu (4ga kl.), Martynu Čepuliu (3ga kl.), Aivanu Mazėčiu (3gc kl.), Grantu Grėbliūnu (2ga kl.), Egle Malinauskaite (2gb kl), jų istorinėmis žiniomis apie Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį bei puikiu pasirodymu šioje viktorinoje. LMGG komanda „Vanagas“ viktorinoje  iškovojo II vietą.

Po renginio mokiniai ir mokytojai aplankė Kalėdinę eglutę Vilniuje. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenė sveikina komandą ir palaikymo komandą su II vieta respublikoje.

Mokiniai ir mokytojai dėkoja LMGG bendruomenei už supratimą ir stiprų palaikymą ruošiantis šiai  viktorinai ir jos metu.