Lapkričio mėn.17d. vyko netradicinė-integruota geografijos-technologijų pamoka 6c klasėje „Dzūkų krašto amatai“

Geografijos mokytoja Rasa Kukučionienė supažindino mokinius su Lietuvos etnografine sritimi-Dzūkija. Šis etnografinis regionas išskiria tarme, papročiais, gyvenamųjų namų ir patiekalų ypatumais, gyvensenos bruožais, tautiniais drabužiais. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė supažindino 6 c klasės mokinius su autentiškumu alsuojančia lovatiesių, dar kitaip divonais vadinamų, paroda „Iš močiučių kraitinių skrynių“. Lazdijų kraštas nuo labai senų laikų garsėjo audėjomis. Todėl norėdami įprasminti Dzūkijos audimo praeities palikimą, nusprendėme III-ojo aukšto fojė surengti senovinių lovatiesių parodą“, – pasakojo bibliotekininkė Daiva. Ji džiaugėsi, kad mūsų krašte yra žmonių, kurie savo namuose yra išsaugoję šiuos senuosius audinius. Bibliotekininkė nuoširdžiai dėkojo mūsų gimnazijos chemijos mokytojai Astai Eidukaitienei, kuri saugo ir puoselėja etnografines vertybes. Parodoje puikuojasi ir Lazdijų rajono savivaldybės vyr. kalbos tvarkytojos Birutės Talandienės senelės austos lovatiesės, mokytojų Eglės Smirnovienės ir Audronės Pileckienės namuose išsaugotos gražios tautinio paveldo vertybės. Vėliau bibliotekininkė trumpai supažindino su audimo ornamentais. Praktinėje pamokos dalyje vaikai su mokytoja Lina Žaliauskiene, audinio maišelius dekoravo tradiciniais ornamentais. Štampavimo technika leidžia senuosius raštus lengvai panaudoti šiandienos buityje.