IŠVYKA „LAISVĖS KOVŲ KELIAIS“

Vasaros saulė ir vis labiau šylantys orai vilioja pažinti pasaulį ne tik mokyklos klasėse ar prie kompiuterių ekranų. Birželio 16 d. 5b klasės mokiniai leidosi į pažintinę-edukacinę kelionę ,,Laisvės kovų takais“. Lankydamiesi Kapčiamiestyje ir Vainežerio parke pabandėme nusikelti į tolimus 1831 metus, kai mūsų laisvę mylintys protėviai bandė nusimesti slegiantį carinės Rusijos jungą. Šios mūsų rajono vietos saugo narsios sukilimo dalyvės, vadinamos lietuviškąja Žana d‘Ark, Emilijos Pliaterytės atminimą. Išvyka leido susipažinti su jos gyvenimu, asmenybe, mintimis nužygiuoti jos kovų keliais, pagerbti narsios karžygės atminimą. Praeitimi dvelkė ir apsilankymas Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejuje. Čia vykusios edukacijos metu susipažinome su baltų simboliais, gaminomės sėkmės amuletus. Įdomu buvo patyrinėti ir Vainežerio parko tolimos praeities paslaptis saugančius kampelius bei šimtamečius medžius. Grįžtant į namus nusišypsojo vieną kartą metuose pasitaikanti galimybė išvysti į Veisiejų regioninio parko direkcijos kiemą pasisvečiuoti atvykusius balinius vėžlius – į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytą vėžlių rūšį, labai saugomą ir branginamą mūsų rajone.