Šachmatų turnyras

Šachmatų turnyras, skirtas dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 105-osioms gimimo metinėms paminėti

2023 m. kovo 6 d. po pamokų Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago istorijos kabinete penktąjį kartą įvyko šachmatų turnyras, kurio tikslas – atminti ir pagerbti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 metų vasario 16 d. Deklaracijos signataro, gynybos pajėgų vado, Pietų Lietuvos partizanų srities vado, žurnalisto ir mokytojo Adolfo Ramanausko-Vanago 105-ąsias gimimo metines.

Turnyro organizatoriai – 4ga,b klasės mokiniai Nedas Lynykas ir Rolandas Jaugelis, mokytoja Audronė Pileckienė, koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė,

Turnyre dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičo gimnazijos 5-8, 1-4g. klasių, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus 3g klasių, Šventežerio mokyklos 9 kl. mokiniai, mokantys žaisti šachmatais. Norą varžytis pareiškė keturiasdešimt mokinių. Šachmatus davė Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija ir atsinešė patys mokiniai. Todėl turime vis dar SVAJONĘ – dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago kabinete turėti nors dešimt šachmatų komplektų.

Turnyras  20 ir 21  kabinetuose pagal taisykles. 5-7 klasių tarpe nugalėtojais tapo: I vieta – Arminas Baublys (6b kl.), II vieta – Augustas Geraltauskas (6b kl.), III vieta – Joris Strašinskas (6b kl.), 8-1g kl. tarpe nugalėtojais tapo – I vieta Lukas Grėbliūnas (Šventežerio mokykla), II vieta – Gustas Čėsna (7c kl.), III vieta – Simas Urmanavičius (1ga kl.), 1-3g. klasių tarpe I vietą užėmė Gustas Valaika (3gb kl.), II vietą – Alija Juknevičiūtė (2ga kl.), III vietą – Domantas Griškonis (1ga kl.). 3-4 kl. tarpe nugalėtojais tapo: I vieta – Laurynas Jarašius (Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija), II vieta – Kristupas Kalvaitis,  III vieta – Žilvinas Muliuolis (Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija). Džiugu tarpe vaikinų buvo matyti tris merginas: Aliją Juknevičiūtę (2ga kl.), Mileną Rusevičiūtę (7b kl.), Mildą Zilinkutę (6a kl.),

Nugalėtojams buvo įteiktos Diplomai ir medaliai, suvenyrai, už kuriuos dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai ir LŠS Antano Juozapavičiaus šaulių 1-ąjai rinktinei. Ačiū tariame  Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijai ir jų mokytojai Astai Bagdonienei, 4ga ir b klasės mokiniams Nedui Lynykui ir Rolandui Jaugeliui,  dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos vadui Kęstučiui Pileckui už pagalbą rengiant ir pravedant šachmatų turnyrą, skirtą dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 105-osioms gimimo metinėms paminėti.

Dėkojame visiems dalyvavusiems šiame turnyre ir sveikiname nugalėtojus.

Mokytoja Audronė Pileckienė