XXXI tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“

2023 metų sausio 7 dieną  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytojai-šauliai ir jaunieji šauliai (vadovas Kęstutis Pileckas), mokiniai, tėvai dalyvavo XXXI tarptautiniame tradiciniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Šiuo pagarbos bėgimu pagerbiamos Sausio 13-osios įvykių aukos. Bėgimas organizuojamas nuo 1992 metų.

Prieš bėgimą Antakalnio kapinėse prie „Pietos“ skulptūros lazdijiečiai žuvusiųjų atminimą pagerbė tylos minute, padėjo gėles, uždegė žvakutes. Bėgimo dalyviai aplankė   dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago kapą ir pagerbė jo atminimą.

Devynių kilometrų trasa prasidėjo nuo  Antakalnio kapinių, kuriose palaidoti Sausio 13-ąją žuvę Lietuvos laisvės gynėjai, ir baigėsi jų žūties vietoje prie Televizijos bokšto. Spaudžiant šaltukui, bėgimo trasą įveikė daugiau nei 6000 dalyvių iš visos Lietuvos ir užsienio valstybių. Visiems bėgimo dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai. Finiše visi buvo vaišinami karšta arbata ir bandelėmis.

Nuotraukos Audronės Pileckienės