7A klasės netradicinė literatūros pamoka „Laisvės kova ir didvyriškumas“

Kovo 3 dieną 7A klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gintare Dereškevičiene lankėsi Lazdijų Laisvės kovų muziejuje, kur vyko netradicinė literatūros pamoka „Laisvės kova ir didvyriškumas“

Sausio 13-ąją duris atvėręs Laisvės kovų muziejus Lazdijuose persmelktas XX-ojo amžiaus Lietuvos laisvės kovų prisiminimais. Muziejininkės – edukatorės Dalia Juknevičienė ir Jūratė Paciukonienė  papasakojo, jog muziejus įkurtas  Petrauskų šeimos name.

Lietuvą užėmus sovietų okupantams, Petrauskų šeima buvo ištremta, o jų turtas nacionalizuotas. Ilgainiui čia įsikūrė sovietinio saugumo struktūros ir pastatą pavertė žiaurių tardymų, kankinimų ir režimo oponentų kalinimo vieta.

Muziejaus pastato rūsyje išlikusios kankinimo kameros, kuriose girdimos siaubingos laisvės kovotojų istorijos, per du pastato aukštus įrengtos šiuolaikiškos, prasmingos ekspozicijos, kurios nei vieno nepaliko abejingo.

7A klasė