„Geriau padaryti nedaug, bet gerai, negu daug, bet blogai“
”Better do a little well, than a great deal badly“

Sokratas

Šiais graikų filosofo Sokrato žodžiais 2022-12-03 prasidėjo netradicinė integruota anglų kalbos ir istorijos pamoka „Svečiuojamės pas graikų mokslininkus“ 7a klasėje. Pamoką vedė anglų kalbos mokytojos Irma Janulevičienė ir Ilona Akromienė bei istorijos mokytoja Audronė Pileckienė. Pamokos metu mokiniai mokėsi mokytis, pažinti, komunikuoti, būti kūrybingais. Septintokai susiskirstę į grupes, pasirinkę ką aplankys Antikinėje Graikijoje, mėnesio eigoje rinko medžiagą, rengė pristatymus. Anglų kalbos mokytojos su mokiniais iš anksto parinko graikų filosofų sentencijas, kurias jie išmoko pasakyti angliškai.

Pamokos metu grupės „svečiavosi” pas žymius senovės graikų filosofus: Sokratą, Platoną, Aristotelį ir matematikus Pitagorą, Sokratą ir kt., „pabuvojo” Platono akademijoje, keliavo su pirmuoju pasaulyje istoriku Herodotu, pažino garsiausią Antikinės Graikijos gydytoją Hipokratą. Mokiniai pritaikę IT (mentimeter.com) turėjo galimybę užfiksuoti istorinį faktą ir atlikti įsivertinimą. Kiekviena grupė buvo parengusi ir organizavo iš savo temos apklausas Kahoot programa. Netradicine integruota anglų kalbos ir istorijos pamoka „Svečiuojamės pas graikų mokslininkus“ mokiniai liko patenkinti, nes jie daugiau sužinojo kokių mokslo šakų pradininkais buvo graikai, komunikavo tarpusavyje taisyklinga anglų kalba, nuoširdžiai bendravo ir bendradarbiavo.

Įsitikinome, kad senovės graikų filosofo Sokrato žodžiai teisingi bei prasmingi ir šiandien.

Mokytojos Irma, Audronė, Ilona