Erasmus+ programos projektas „Friends across the water“

(DOTACIJOS SUTARTIES NR. 2017-1-PL01-KA219-038286_4)

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija 2017-2019 m. įgyvendina  „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA219) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą „Friends across the water“.

Mūsų partneriai šiame projekte yra:

• Zespol Szkol Samorzadowych w Kobylnicy (Lenkija),
  • Agrupamento de Escolas de Vilela (Portugalija),
  • 9dnioniasmagnhsias (Graikija)
  • Mondial College (Olandija),
  • Sredno uchilishte „Petko R. Slaveykov“ (Bulgarija),
  • Scoala Gimnaziala ELF (Rumunija),
  • Fatih Imam Hatip Ortaokulu (Turkija).

Projekto tikslai

Projekto tikslas yra tobulinti šiuos įgūdžius: meta-pažinimas vaikų mokymuisi visą gyvenimą, grįžtamasis ryšys gerinant mokymo metodus ir mokymosi galimybes.  Visa tai tobulina vaikų požiūrį į Europietiškas ir šalies vertybes, vandens saugą, atsakingą vandens vartojimą, suvokimo pasekmes ir įtaką vandens švaistymui, skaitmeninius įgūdžius bei aplinkosaugą. Tobulinti mokytojų įgūdžius atliekant tyrimus, naudojantis informacinėmis technologijomis bei meta-pažinimo bei lyderystės srityse. Įsisavinti ir tobulinti naujus mokymo metodus, dalijantis gerąja patirtimi, mokantis ir stebint.

Projekto uždaviniai

• Suteikti vaikams balsą srityse, kurios susijusios su jais pačiais ir Europa taip kaip rekomenduojama UNESCO apraše apie vaikų teises.
  • Analizuoti migracijos problemas ir susieti tai su Jungtinių Tautų tvariais tikslais ir ypač vandens vartojimo svarba.
  • Tobulinti kiekvienos šalies vertybes ir išsiaiškinti, kokios yra bendros vertybės vaikams.
  • Padėti mokykloms ir šalims pasiruošti spręsti šiandienos realybę, t.y. migraciją.
  • Tobulinti mokinių mokymą ir mokymąsi bei plėtoti aspektus tokius kaip meta-pažinimas, grįžtamasis ryšys ir tyrimai bei su jais susijusią pedagogiką. Stiprinti mokytojo profesijos įvaizdį dalijantis, keičiantis bei plėtojant gerąją patirtį.
  • Tobulinti mokytojų įgūdžius, kurie vis dažniau susiduria su įvairiataute mokinių bendruomene.
  • Palaikyti personalą tobulinant lyderystės įgūdžius, susiduriant su pokyčiais vietiniame, nacionaliniame ir europietiškame lygmenyje.
  • Didinti sąmoningumą apie žmonių poveikį jų pačių aplinkai.

Projekto rezultatai

Konkretūs rezultatai:

• Projekto tinklalapis;
  • Meta-pažinimo gido knyga;
  • Filmas: Diena mokykloje;
  • Vandens tyrimo projektinis darbas;
  • Vandens taupymo bei užterštumo mažinimo akcija;
  • Nuotraukų konkursas;
  • Internetinė nuotraukų galerija;
  • Karo ir taikos eilėraščių kūrimas;
  • Taikos skulptūros;
  • Vaikų piešinių konkursas;
  • Video apie pabėgėlius šalyje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis.

Veikla