Erasmus+ projektą „Ethos of Europe“
- Paskelbė : Mindaugas
- Paskelbta: 2019-01-25
- Kategorija: Projektinė veikla
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija 2018-2020 metais įgyvendina Erasmus+ projektą „Ethos of Europe“. 2018 m. lapkričio 24 – gruodžio 1 dienomis keturi moksleiviai ir du pedagogai vyko į pirmąjį susitikimą, vykusį Vokietijoje Dieburgo mieste, kuriame dalyvavo mokiniai bei mokytojai iš Austrijos, Italijos, Ispanijos ir Portugalijos.
Per savaitę, mokiniai iš šešių Europos valstybių, dirbdami mišriose komandose buvo supažindinami su viena iš didžiausių globalių pasaulio laikomų problemų – pabėgėliais. Apie šių žmonių problemas ir sunkumus dalyviams pasakojo įvairių organizacijų atstovai ir savanoriai. Mokiniams ir pedagogams buvo pateikta prezentacija „On the run: global situation and challenges of refugees“, kurioje buvo atskleista tiksli informacija apie pabėgėlių skaičių, aukų skaičių, pabėgėlių kelionių kryptis ir valstybes, priimančias daugiausiai atvykėlių. Atstovė taip pat pateikė priežastis, dėl kurių tiek daug žmonių palieka savo gimtuosius namus. Savanoris iš KOKAS Darmstadt dalyviams pasakojo apie šios organizacijos veiklą, nukreiptą prieš netoleranciją, rasizmą ir kitas pabėgėlius bei visus žmones paveikiančias problemas. Su šios organizacijos savanoriu dalyviams teko atlikti pratimus, kurie padėjo geriau suprasti diskriminacijos sukeliamas problemas bei ją patirinčius žmones. Vienas iš pratimų buvo sukurti „Silent picture“ – „Tylųjį paveikslą“, kuris turėjo vaizduoti vieną iš netolerancijos rūšių. Šis pratimas taip pat vainikavo dalyvių atsisveikinimo vakarą. Apie pabėgėlius taip pat teko kalbėti ir su Dieburgo miesto meru Frank Haus, kuris pasakojo apie pabėgėlių situaciją mieste ir jų integraciją. Viena iš įsimintiniausių visos savaitės akimirkų buvo susitikimas ir pokalbis su atvykėliais iš Irano ir Irako – Husein ir Hasaan bei pabėgėlių socialine darbuotoja Sofia. Kiekvienas iš jų pasidalino savo istorija ir padėjo dalyviams geriau suprasti, koks sunkus yra pabėgėlių gyvenimas. Husein, Hasaan ir Sofia buvo be galo atviri ir nepabūgo pasidalinti net smulkiausiomis detalėmis. Jie papasakojo apie kelionę, joje nutikusius baisumus, gyvenimo siekius, tikslus ir norus. Kiekvienas iš jų taip pat papasakojo apie problemas, su kuriomis jie susiduria Vokietijoje: diskriminaciją, rasizmą, ignoravimą, žmones gasdinantį statusą– pabėgėlis. Kiekviena išgirsta istorija šių pokalbių metu dalyviams sužadino empatiją pabėgėliams ir galbūt įkvėpė pakeisti aplinkinių požiūrį. Per šią savaitę, mokiniai taip pat turėjo patys pamąstyti ir atsakyti į klausimus apie pabėgėlių integraciją ir kaip kiekvienas iš mūsų galime prie to prisidėti.
Kadangi projekto dalyviams visą savaitę teko dirbti komandose su draugais iš kitų valstybių, tai buvo puiki proga pažinti kitas kultūras ir žmones. Mokiniai galėjo kitiems išsakyti savo nuomonę apie pabėgėlius ar kitas jaunimui aktualias problemas. Bendravimas tarpusavyje taip pat buvo puiki galimybė patobulinti savo anglų kalbos žinias.
Kartu atliekant projektinį darbą, visi dalyviai aplankė Frankfurtą, kuriame galėjo susipažnti su Vokietijos kultūra ir žmonėmis, Frankenstein‘o pilį, kuri atskleidė dalį šalies istorijos ir papročių.
Šis, dar tik įsibėgėjantis, Erasmus+ projektas „Ethos of Europe“ yra puikus tolerancijos ir bendradarbiavimo šaltinis. Jis ne tik padeda susimąstyti apie kitų žmonių gyvenimus, bet ir geriau pažinti savo ir kitų valstybių kultūras. Džiugu, kad tai nebuvo paskutinis kartas, kai mes susitikome su dalyviais iš Austrijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos ir Vokietijos. Jų su nekantrumu laukiame Lietuvoje, kur jie galės dar geriau pažinti mūsų šalį ir jos santykius su pasaulio tautomis.
Projekto dalyvė Saulė Vyšniauskaitė 3ga klasė
-
- Paskelbta: 2017-05-18
- Kategorija: Projektinė veikla