„Žalioji odisėja. Jaunučiai ‘21“

„Žalioji odisėja. Jaunučiai ‘21“ – tai didžiausios licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginiu švietimu besirūpinančios iniciatyvos „Kita forma“ organizuojamas aplinkosauginis konkursas, kurio tikslas – atkreipti įvairaus amžiaus moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais bei juos inicijuoti, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas bei tvarų gyvenimo būdą.

Balandžio 29 d. vykusiame 6-7 klasių aplinkosauginiame protmūšyje „Žalioji odisėja. Jaunučiai ’21” užsiregistravo 150 komandų iš visos Lietuvos, o tarp jų – ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos septintokai, kuriuos paskatino, ruošė ir palaikė biologijos mokytoja Laima Čepulienė. Mūsų mokyklai atstovavo komanda „Ekolmggiukai”, kurią sudarė Austėja Nevulytė (7a), Eglė Malinauskaitė (7b), Viltė Tulabaitė (7b), Morta Mazurkevičiūtė (7b), Grantas Grėbliūnas (7a) ir Joris Jackūnas (7a). Protmūšį sudarė trys skirtingos temos, kiekvieną temą – 10 klausimų, susijusių su ekologija, gamta, aplinkosauga, atliekų rūšiavimu. „Ekolmggiukams“ šiuose etapuose sekėsi tikrai gerai, jie pateko tarp trijų geriausiai atsakiusių komandų ir iškovojo galimybę dalyvauti „Blic“ turnyre. Šiame turnyre mokyklai ir savo komandai atstovavo kapitonė Viltė Tulabaitė, kuriai pagal temą ,,50 metų” buvo užduota 15 klausimų. „Ekolmggiukai“ aplinkosauginiame protmūšyje „Žalioji odisėja. Jaunučiai ’21” užėmė 2-ąją vietą. Protmūšyje dalyvauti buvo labai smagu, įdomu ir vertinga. Mokiniai gerai praleido laiką, patikrino ir papildė savo žinių bagažą, gebėjo dirbti komandoje.

Viltė Tulabaitė 7b klasė