XXVI tradiciniame tarptautiniame pagarbos „Gyvybės ir Mirties kelio“ bėgime dalyvavo Lazdijų rajono jaunieji šauliai

2017 m.  sausio 14 d. (šeštadienį) Vilniuje vyko XXVI tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir Mirties keliu“, skirtas Lietuvos Laisvės gynėjams atminti, kuriame dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio ir Veisiejų Sigito Gedos gimnazijų, Šventežerio bei Krosnos mokyklų 24 mokiniai – LŠS Alytaus karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų gen. Adolfo Ramanausko – Vanago 4-osios kuopos jaunieji šauliai. Net ir snieguota bei žvarboka šeštadienio diena neatbaidė rekordinio skaičiaus bėgikų (apie 6000) iš trylikos užsienio šalių (Latvijos, Estijos, Ukrainos, Gruzijos, Švedijos, Ispanijos, Portugalijos, Japonijos, JAV ir kt.), kurie išdrįso įveikti pakankamai sudėtingą trasą (9 kilometrai) ir taip pagerbti 1991 m. sausio 13-osios įvykių dalyvius. Šis pagarbos bėgimas – ne varžybos, jame nugalėtojai ir prizininkai neišaiškinami. Prieš bėgimą visų Lietuvos regionų, Lietuvos kariai ir Lietuvos šaulių sąjungos, bėgimo organizatoriai ir svečiai padėjo gėlių prie žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų Antakalnio kapinėse.

Jaunuosius šaulius dalyvauti XXVI tradicinis tarptautinis pagarbos bėgime „Gyvybės ir Mirties keliu“ subūrė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Šventežerio jaunųjų šaulių vadovas Kęstutis Pileckas. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai atstovavo  broliai dvyniai  Karolis ir  Ignas Simanynai (2 ga klasė),  Simonas Kūlokas (1gc klasė), Ernestas Jonuška (8b klasė), kurie dalyvavo bėgime jau antri metai. Pirmus metus dalyvavo šie lazdijiečiai: Matas Budreika (2gc klasė), Ineta Liaukevičiūtė (2gd klasė ), Jokūbas Čivinskas (1ga klasė), Paulius Graževičius (1gb klasė),  Dominykas Margelis (1gc klasė), Justas Dulskas (1gc klasė), Karolina Kardokaitė (1gc klasė), Mykolas Grėbliūnas (8b klasė),  Veisiejų Sigito Gedos gimnazijai atstovavo   ir pirmą kartą dalyvavo Odeta Straškevičiūtė (12 klasė), Ugnė Petrovaitė (11 klasė),. Šventežerio mokyklai atstovavo Klaidas Mikelionis  (10 kl.), Vaidas Tumosa (10 klasė), Arnas Liškauskas (10 klasė), Karolina Rėkutė   (9 kl.), Rusnė Eimertaitė (6 klasė), Kamilija Želionytė (6 klasė). Krosnos mokyklos mokiniai Regimantas Vitkauskas (10 klasė) ir Mantas Slipkauskas (10 klasė) savo mokyklai atstovavo pirmą kartą. Jauniausios dalyvės Lazdijų r. jaunųjų šaulių tarpe buvo Šventežerio mokyklos Rusnė Eimertaitė (6 klasė), Kamilija Želionytė (6 klasė), kurios įveikė sudėtingą 9 kilometrų trąsa. Džiugu, kad visi šie jaunuoliai įveikė devynių kilometrų trąsą ir taip atidavė pagarbą žuvusiems už Lietuvos laisvę.  Visiems bėgikams buvo įteiktas Sausio 13-osios medalis. Be bėgusiųjų žiemos trasoje, akcijoje taip pat dalyvavo jaunosios šaulės Urtė Pileckaitė (1gb klasė) iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Sandra Kavaliauskaitė (10 klasė) iš Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos, kuri fotografavo akcijoje dalyvavusius Lazdijų krašto atstovus.

Bėgimu jau 26-ąjį kartą pagerbiamos Sausio 13-osios įvykių aukos – žmonės, žuvę 1991-ųjų sausio 13-osios naktį ir mirę nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą: Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas. Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Stasys Mačiulskas, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus.

Jaunoji šaulė Urtė Pileckaitė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Nuotraukos K. Pilecko, https://goo.gl/photos/r8i8nHMXwkA9qEceA