Woman Go Tech pranešėja Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje

Jau nemažai metų Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija ugdo verslumo dvasią gimnazijos moksleivių tarpe ir dalyvauja Junior Achievement programoje. VšĮ “Lietuvos Junior Achievement- ne pelno organizacija, kuri skatina jaunimo verslumo plėtrą ir ekonominį švietimą mokinių tarpe. Šios organizacijos misija – ugdyti jaunimą laisvosios rinkos dvasia, skatinti jį siekti geresnio gyvenimo rinkos ekonominėmis sąlygomis, mokyti suprasti, kas yra verslas, puoselėti iniciatyvą, verslumą, lyderio savybes.

VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ nuo rugsėjo mėnesio kartu su Women Go Tech iniciatyva pradėjo įgyvendinti „Coca-Cola Foundation“ finansuojamą projektą „Empowering Young Women For the Future of Jobs“. Projekto tikslas yra, remiantis merginų asmeninių patirčių istorijų pavyzdžiais, mažinti stereotipus apie skirtingų lyčių veiklas ir darbus bei paskatinti 9-12 klasių jaunuolius imtis iniciatyvos per jaunųjų bendrovių verslumo ugdymo programą kurti technologijomis paremtus sprendimus jų aplinkai dar mokyklos suole.

Lapkričio 18 d. į gimnaziją buvo atvykusi Tatjana Grigaitienė, kuri pranešimo metu pasidalino savo karjeros istorija nuo mokyklos suolo. Tatjana yra baigusi VGTU statybos inžineriją, dirbo virš 10 metų savo įmonėje, įrenginėjančioje plūduriuojančias konstrukcijas ir prieplaukas. Dirbant “vyriškoje” srityje teko kovoti su stereotipais, kad ją vertintų ne pagal lytį, o pagal patirtį ir kompetenciją tech srityje. Ši verslininkė papasakojo, kodėl šiandien svarbios verslumo kompetencijos ir kokias galimybes vystyti svarbiausias XXI amžiaus kompetencijas, reikalingas sėkmingai karjerai susikurti, mokiniai jau šiandien turi mokyklos suole.

Antroje pristatymo dalyje buvo trumpas įvadas į AcceleratorX programą ir paskatinimas joje dalyvauti. Mokytoja Jelena Talandienė papildė šį pristatymą, kadangi yra susipažinusi su šia programa ir ragina mokyklos jaunimą steigti mokinių mokomąsias bendroves. Turinčius idėjas ir norą turėti savo verslą jau mokykliniame suole ir suprasti, kaip viskas vyksta realiame gyvenime prašome kreiptis pas mokytoja Jeleną Talandienę arba Liudviką Kupstienę.