Visuomeninė akcija „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“

Žodis – 1918 metų vasario 16-osios Aktas – nebūtų galėjęs virsti kūnu – valstybe – jei nebūtų buvę savanorių, kurie tapo Lietuvos kariuomenės pamatu. Būtent jų atsidavimas ir kova padėjo pagrindus mūsų valstybei.

Todėl 2018 m. vasario 13 dieną  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7a klasės mokiniai ir istorijos mokytoja Audronė Pileckienė, minėdami 100 metų nuo Lietuvos Valstybės atkūrimo dalyvavo visuomeninėje akcijoje „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“ ir  uždegė žvakutes ant poeto, korespondento, mokytojo, šaulio Petro Mockevičiaus (nušauto Sventijansko kaime 1922 m. liepos 14 d. lenkų partizanų) ir   šaulio Petro Vitkausko (žuvo 1922 m. kovo 20 d. Alksnėnų k., Punsko vls., kovoje su lenkų žandarais) kapų, esančių Lazdijų miesto civilinėse kapinėse bei pagerbė žuvusius tylos minute. Septintokai uždegė žvakutes ir  prie paminklo, kur iš užkasimo vietų perlaidoti Lazdijų krašte žuvę Dainavos apygardos partizanai bei įamžintas politinių kalinių ir tremtinių atminimas. Gimnazistai pagerbė  karių savanorių, žuvusių už Lietuvos Nepriklausomybę 1918-1928 metais  Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje atminimą. Visuomeninę akciją „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“ septintokai baigė uždegdami žvakeles prie atminimo lentų Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams ant Lazdijų šv. Onos bažnyčios akmeninės sienos.

Degdamas žvakutę ant savanorio kapo, degi ugnį savo širdyje, pasiryždamas didiems darbams.

7a kl. informacija