VINCO KUDIRKOS IR TAUTIŠKOS GIESMĖS KELIAIS

LAISVĖS KOVŲ MUZIEJUJE – NAUJAS EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS

„VINCO KUDIRKOS IR TAUTIŠKOS GIESMĖS KELIAIS“

Spalio mėnesį startavo naujas edukacinis užsiėmimas „Vinco Kudirkos ir Tautiškos giesmės keliais“. Naujai sukurtos programos tikslas –  skatinti tautiečių pilietiškumą bei patriotiškumą.

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins  su vienu iškiliausių lietuvių tautinio sąjūdžio kovotojų, Lietuvos himno autoriumi, o taip pat jo sukurtos „Tautiškos giesmės“ vertybine struktūra ir trimis priesakais bei jų tikslais,  kuriuos kiekvienas iš mūsų vykdydami, prisidėsime prie šviesios ir teisingos Lietuvos kūrimo.

Programa orientuota į 5-10 klasių mokinius ir skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų sukakties paminėjimui.

Šioje edukacijoje jau dalyvavo 5-8 klasių Lazdijų gimnazijos mokiniai.

Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai, leidosi į neakivaizdinę kelionę Dr. Vinco Kudirkos gimtaisiais takais, kartu keliavo ir „Tautiškos giesmės“ keliu, kuris lietuviškos spaudos draudimo metais  nebuvo lengvas. Susipažino su „Tautiškos giesmės“ publikacijų įvairove, atliko kūrybinę užduotį.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai pradėtą pažintį su herojine praeitimi  tęs namie ir per dailės pamokas. Iš atrinktų kūrybos darbų bus parengta paroda, skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui.

Istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė