Viktorinoje „Valstybingumo link: lietuvių politiniai siekiai 1905–1917 m.“ LR Seime – ir lazdijiečiai

2017 metų gruodžio  8 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2-4 g klasių komandos  „Lazdija” (kapitonas 4ga klasės mokinys Augustas Kmieliauskas) ir jaunųjų šaulių komanda  „Vanagas” (kapitonas 3gc klasės mokinys Matas Budreika) dalyvavo moksleivių viktorinoje „Valstybingumo link: lietuvių politiniai siekiai 1905–1917 m.“. Viktorina įvyko  istorinėje Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje, minint  Vilniaus konferenciją  ir pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečius.  Viktorinos tikslas – atskleisti moderniosios Lietuvos valstybės idėjos raidą, politinės minties lūžį nuo autonomijos Rusijos imperijos sudėtyje iki Lietuvos valstybės atkūrimo. Pakviesti buvo ir kiti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bei Šventežerio mokyklos jaunieji šauliai, pasižymėję geru mokymusi ir aktyviu dalyvavimu pilietinėje veikloje.

Iš viso viktorinoje dalyvavo 21 komanda iš visos Lietuvos : atvyko moksleiviai iš 11 Lietuvos miestų, 18 gimnazijų ( Birštono, Kauno Maironio universitetinės, Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Marijampolės Rygiškių Jono, Marijampolės Sūduvos, Molėtų, Pakruojo „Atžalyno“, Prienų „Žiburio“, Švenčionėlių Mindaugo, Ukmergės Jono Basanavičiaus, Vilniaus „Juventos“, Vilniaus Grigiškių „Šviesos“, Vilniaus jėzuitų, Vilniaus Simono Daukanto, Vilniaus Užupio, Vilniaus Žemynos, Vilniaus Žvėryno).

Viktorinos dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas prof. Arūnas Gumuliauskas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė. Dalyvių žinias ir kūrybiškumą vertino Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Egidijus Bičkauskas, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė, 2010 m. ir 2012 m. Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatai dr. Vilma Bukaitė ir dr. Arūnas Svarauskas, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja Justina Paukštė, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšytė.

Viktorinos metu gimnazistai varžėsi, demonstruodami savo istorines žinias, sumanumą ir kūrybiškumą. Komandos prisistatė, dvi valandas trukusioje intensyvioje kovoje gimnazistai atsakinėjo į testo klausimus, analizavo istorinius šaltinius, kapitonų rungtyje uždavinėjo taiklius klausimus ir šmaikščiai į juos atsakinėjo, turėjo įsijausti į prieš 100 metų vykusios Lietuvių konferencijos delegatų vaidmenį.  Palaikymo komandos sprendė kryžiažodį ir buvo apdovanotos puodeliais su LR Seimo simbolika.

Nors prizinių vietų ir nepavyko užimti, bet lazdijiečiai patyrė daug gerų emocijų, pagilino savo Lietuvos istorijos žinias, susipažino su Seimų istorija, LR Seimo narių darbu, mokytojai susitiko su Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininku prof. Arūnu Gumuliausku .

Komandoms ir gimnazijų bendruomenėms įteiktos Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko prof. Dr. Arūno Gumuliausko padėkos ir dovanėlės (vertingos knygos ir leidiniai).

Pasibaigus viktorinai mokiniai apsilankė prie gražiausios 2017 m. Europoje kalėdinės eglės Vilniuje.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai ir mokytojai dėkoja  gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti moksleivių viktorinoje, o Lazdijų rajono savivaldybei už reprezentacines dovanas.

Istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė
Nuotraukos Kęstučio Pilecko ir LR Seimo