VIKTORINA „PER SKAUSMĄ Į LAISVĘ“

Nuo pagrindinių Sausio 13–osios įvykių praėjo 28 metai. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija kiekvienais metais pilietiškomis iniciatyvomis, įvairiais renginiais bei radijo laidomis pamini šią tragišką ir įsimintiną datą.

Sausio 11 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko prasminga viktorina „Per skausmą į laisvę“. Viktorinoje dalyvavo 6b klasės mokiniai su istorijos mokytoja Salomėja Paškevičiene.

Baisi, šalta ta Sausio 13–oji
Netekom mes jaunų brolelių,
Sesutės mylimos,
Tegul žvakelės dega, tenenuvysta gėlės,
Ant jų kapelių mums šventų,
Mes niekad nepamiršime didvyrių,
Tą naktį žuvusių už Lietuvą, už mus.
Mes pasimelsime už sesę ir už brolius.

(V. Rolikas „Sausio 13–oji“)

Šiais žodžiais Sausio 13–osios viktoriną „Per skausmą į laisvę“  pradėjo šių eilučių autorė. Toliau mokiniams buvo pasakojama apie tragiškus 1991 m. Sausio 13–osios įvykius, tą kruvinąjį sausio sekmadienį, apie   Vilniaus televizijos bokštą – Liūdesio ir vilties bokštą, prie kurio žuvo žmonės.  Žuvusiųjų atminimą pagerbėme tylos minute… Šiais metais prisijungėme prie iniciatyvos „Neužmirštuolė“. 6b klasės mokiniai buvo kviečiami prisisegti mūsų Laisvės simbolį -neužmirštuolę, kaip atminties ir pagerbimo ženklą. Po to sekė viktorinos klausimai. Sausio 13–ajai skirtoje viktorinoje dalyvavo 3 komandos. Komandoms reikėjo atsakyti į 14 klausimų apie Sausio 13–os dienos įvykius.Vėliau iš sumaišytų raidžių turėjo sudėlioti žodį, o iš sukarpytų popieriaus skiautelių – Vilniaus televizijos bokštą – liūdesio ir vilties bokštą, ir priklijuoti šį paveikslėlį ant kartono.  Visą savaitę mokiniai, padedami mokytojos Salomėjos Paškevičienės, stropiai skaitė, domėjosi bei kaupė žinias apie tragiškus Sausio 13 osios įvykius, todėl susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pralaimėjusių nėra. Šauniai pasirodė visos komandos. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Viktorinos pabaigoje visi atsistoję ir susikibę rankomis klausėsi šių eilučių autorės skaitomų Justino Marcinkevičiaus žodžių: „Kokie mes stiprūs, kai mano ranka tavo rankoje, o tavo ranka jo rankoje. Šitoje rankų grandinėje amžinai jausime ir jų, žuvusiųjų, rankas, jie stovės kartu su mumis, kaip tą Sausio 13–osios naktį, prieš tankus ir automatus, prieš tamsą ir smurtą, prieš  begėdišką melą ir šmeižtą“.

Tad vertinkime ir švęskime mūsų laisvę ir nepamirškime, kad Sausio 13–osios aukų atminimas yra įprasminamas atsakingu darbu ir pilietišku elgesiu.

Skaitykloje buvo galima susipažinti su stendu, skirtu Lietuvos laisvės gynėjams atminti.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė
                                                                 Nuotraukos istorijos mokytojos Salomėjos Paškevičienės