Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

VAIKŲ VASAROS POILSIO STOVYKLA

        Birželio 23 dieną prasidėjo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Atrandame – sužinome ir kuriame“, skirta socialiai remtiniems vaikams. Stovyklos tikslas – aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį drauge, ugdyti pažinimo ir saviraiškos poreikius. Stovyklos veiklose dalyvavo 10  Lazdijų gimnazijos penktokų, po 10 A. Kirsnos ir Kučiūnų skyrių pradinių klasių mokinių.

     Stovyklos metu mokiniai susipažino vieni su kitais, išklausė saugaus elgesio instruktažą, su sveikatos priežiūros specialiste Egle Gurskyte aptarė stovyklautojo taisykles. Gavo stovyklautojo dienoraščius, juos turėjo pildyti kiekvieną dieną.

     Apsilankę Lazdijų kovų muziejuje sužinojo apie pasiaukojančius ir atsidavusius žmones – laisvės gynėjus, supažino su šių žmonių darbais ir gyvenimais. Alytaus kraštotyros muziejuje dalyvaudami naujoje edukacinėje programoje „Susikurk sodybą” sužinojo, kaip kūrėsi kaimai, kokie pastatai buvo dzūko sodyboje ir kokia kiekvieno jų paskirtis. Užsiėmimo metu pusė grupės dalyvavo ekskursijoje po Sodžių, o kita – statė sodybą. Druskininkų M.K. Čiurlionio  memoraliniame muziejuje klausėsi gidės pasakojimo apie menininko ėjimo į profesionalią kūrybą kelią, apžiūrėjo eksponatus ir dailininko ekspoziciją. Aplankė šalia esančią dailininko V. K. Jonyno galeriją. Prano Dzūko sodyboje, išklausę edukacinę programą apie bites, visi ,,tapo” bitininkais, žaidė piemenukų žaidimus. Rudaminos amatų centre vyko edukacinė programa „Vainikų pynimas“. Nusipynę puikius vainikus, sugrįžo namo švęsti Joninių. Žuvinto biosferos rezervate žiūrėjo videofilmą apie Žuvinto rezervato gamtą, apžvelgė įspūdingą ežero panoramą ir, užlipę į apžvalgos aikštelę, stebėjo paukščius per teleskopus. Vilniaus televizijos bokšte 165 metrų aukštyje įsikūrusiame restorane „Paukščių takas“ vaikams atsivėrė pati gražiausia sostinės panorama. Taip pat aplankė Gedimino pilį, Katedrą. A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parke žavėjosi įspūdingomis medžio skulptūromis, kurias autorius sukūrė savomis rankomis.

     Stovyklautojai ne tik dalyvavo edukacinėse programose, bet ir pramogavo, sportavo nuotykių parke ,,Tarzanija”, K. Dineikos sveikatingumo parke, Bernardinų sode.

     Nors vaikai stovyklavo labai karštomis vasaros dienomis, bet jos prabėgo greitai ir įdomiai. Savo įspūdžius užrašė į stovyklautojo dienoraštį. Stovykla baigėsi paskutinę birželio dieną, bet prisiminimų užteks ilgam.

     Linkime visiems gerų ir saugių vasaros atostogų!

 

 

 

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt