Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa „Domiuosi, sužinau, pritaikau“ tikslas – plėtoti vaikų socializacijos galimybes, supažindinant mokinius su įstaigų, kuriose kuriamos alternatyvios laisvalaikio užimtumo formos – edukaciniai užsiėmimai bei vaikai ir jaunimas įdomiai bei naudingai leidžia laiką, veikla. Programoje dalyvauja 6 kl. mokiniai.

2017 m. spalio 12 d. 6a klasės mokiniai, dalyvaujantys prevencijoje, viešėjo Druskininkų jaunimo užimtumo centre. Nuvykus pasitiko centro direktorės pavaduotoja Daiva Norkūnienė ir renginių organizatorius Juozas Kazlauskas, kuris ir supažindino su DJUC paskirtimi, darbo specifika, erdvėmis, skirtomis laisvalaikio praleidimui, renginiais, užimtumu. Vykstant ekskursijai po DJUC, patalpose, kuriose vyksta renginiai ir diskotekos, mokiniams buvo leista pašokti diskotekoje, kas sukėlė daug teigiamų emocijų. DJUC laisvalaikio praleidimo salėje vaikai kartu su darbuotojais žaidė komandinius žaidimus, po jų susėdę ratu aptarė, kokias emocijas sukėlė kiekvienas iš žaidimų ir kodėl.

Projektų vadovė Giedrė Stankevičienė