„Tylos stebuklinga versmė“

Menas – tai vienintelė vertybė, kuri išlieka per amžius… Svarbiausi dalykai matomi ne akimis, o širdimi… Puoškime pasaulį savo rankomis ir jis taps gražesnis…

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos specialiųjų klasių mokiniai,  vadovaujami auklėtojos L. Pauliukonienės ir mokytojų V. Burdulienės ir Ž. Klimienės gruodžio mėn. 1-22 dienomis surengė darbų parodą „Tylos stebuklinga versmė“.  Darbai pagaminti meninio lavinimo pamokose, popietinės veiklos metu.

Sunku suskaičiuoti smulkius darbelius: servetėles, paukštelius, angeliukus, atvirukus, įvairiomis technikomis puoštas eglutes, snaiges, senius besmegenius, Kalėdų senelius,  iš  molio nulipdytas lėkštutes, įvairių formų kalėdinius žaisliukus, dovanų dėžutes ir kt. Suruošę parodą, mokiniai gali pasidžiaugti realiais rezultatais, kurie suteikia galimybę pasijusti svarbiais, reikalingais, skatina dar labiau pasinerti į kūrybos procesą. Mokiniai stebėdami aplinką stengiasi perprasti mus supantį pasaulį, gamtos virsmą ir visa tai perkelti į savo darbelius.

Darbeliuose dominuoja savitumas, kūrybiškumas, žaismingumas, neįprasti sprendimai pasirenkant spalvas ir medžiagas. Savo darbelius dovanojame svečiams, jie tampa puikiomis dovanomis gimtadienio proga, puošiame klases.

Rankdarbiai sužadina daug įvairių emocijų, lavina darbo įgūdžius, pastabumą, pareigingumą, atmintį, moko kantrybės, kruopštumo, savitvarkos, lavina smulkiąją motoriką.