Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

TRĖMIMO OPERACIJOS „RUDUO“ ATMINIMO AKCIJA

uzdegamos-zvakeles11

        2016 m. spalio 2 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos, Šventežerio ir  Šeštokų mokyklų jaunieji šauliai bei gimnazijos 6 a klasės atstovai kartu su tremtiniais, lazdijiečiais rinkosi į Lazdijų Nepriklausomybės aikštę, kur vyko 65-osios trėmimo operacijos „Ruduo“ atminimo akcija.  Siekdama kuo greičiau užbaigti prievartinę kolektyvizaciją, okupacinė sovietų valdžia 1951-ųjų spalio 2–3 dienomis vykdė masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į atokiausius Sibiro regionus, kodiniu pavadinimu „Ruduo“ (rus. „Osen“), kurių metu Lietuva neteko beveik 20 tūkstančių piliečių, tarp jų net apie 5 tūkst. vaikų. Iš viso okupacijos metais Lietuva neteko trečdalio gyventojų.  

        Prisimindami šią mūsų tautai tragišką sukaktį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos iniciatyva LPKTS Lazdijų filialo  tremtiniai ir Laisvės kovų muziejus, padedant jauniesiems šauliams  spalio 2 dieną Lazdijuose  prie Nepriklausomybės paminklo  Laisvės kovotojams iš ilgai degančių žvakelių (ilgiau nei 24 val.)  sudėjo vienintelį žodį – LIETUVA.

        Renginį vedė Lazdijų Laisvės kovų muziejaus muziejininkė Irina Radvilavičienė. Susirinkusieji prie Nepriklausomybės paminklo buvo supažindinti su tremties istorija,  išklausė tremtinių prisiminimus, padėjo gėles, uždegė žvakutes. Tylos minute buvo pagerbti tremtyje mirę ir į tėvynę negrįžę žmonės.  Skambėjo tremtinių ansamblio „Žilvitis“ dainos. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos šeštokės deklamavo eiles.

        Per naktį deganti žvakelių šviesa teliudys ir primins praeiviams šią mūsų tautai tragišką sukaktį.

 

uzdegamos-zvakeles sestokai lazdiju-ir-sventezerio-jaunieji-sauliai-delioja-zvakeles lazdiju-ir-sventezerio-jaunieji-sauliai akcijos-dalyviai 1951-m-spalio-2-d-istremta-zuzana-urbonaite

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt