Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

TOLERANCIJOS DIENA

        Šiandien Kučiūnų skyriaus ikimokyklinės/priešmokyklinės grupės vaikučiai ir pradinių klasių mokiniai prisijungė prie visuotinės iniciatyvos.  Lapkričio 16-ąją minima tarptautinė Tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija nuo 2003 metų kasmet inicijuoja šios dienos minėjimą kviesdama mokinius dalyvauti pilietinėse iniciatyvose. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas!

        Su mokiniais kalbėjome apie vietovę, kurioje gyvename. Atkreipėme dėmesį į tai, jog bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Aptarėme žodžio “Tolerancija“ prasmę. Juk tai pakantumo, supratingumo, pagarbos, meilės, gerumo, mandagumo, draugiškumo sinonimas. Tai taip pat gebėjimas gerbti ir priimti asmenį/asmenis, kurie yra kitokie. Vaikai stengėsi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, tikėjimu, tradicijomis, tačiau mes turime gebėti pripažinti šiuos skirtumus. Kadangi simbolis – Tolerancijos miestas, visi gaminome namo maketus. Namus gaminome ne tik mokykloje. Dauguma vaikų darbelius atsinešė iš namų, kur jiems sukonstruoti namelį padėjo tėveliai ar seneliai. Sudėjus visus namelius į vieną vietą, gavome puikų miestą, kuriame kiekvienas namas skirtingas.

        Džiaugiamės puikiais darbeliais ir dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie Tolerancijos miesto statybos.

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt