Teletiltas „Keliaujame į A. Ramanausko-Vanago vaikystę ir jaunystę“

Jonavos J. Vareikio progimnazijos 8a klasės mokiniai ir jų auklėtoja Loreta Kazlauskienė, norėdami pažinti dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę, pakvietė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8a klasės mokinius ir jų auklėtoją Audronę Pileckienę bendrauti ir bendradarbiauti. Preliminarias veiklas numatė projekte „Semiuosi patirties iš kolegų. Partizano A. Ramanausko–Vanago pėdsakais “, kuris  skirtas A. Ramanausko-Vanago 100-osioms metinėms paminėti.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aštuntokai padės jonaviečiams pažinti šią asmenybę, keliaus į Adolfo Ramanausko-Vanago vaikystę ir jaunystę, kurios prabėgo 1921-1937 m.  Lazdijų krašte (Bielėnų kaime, Galinių kaime) ir Lazdijuose.

2018 m. rugsėjo 17 dieną pasitelkus teletiltą  įvyko pirmas susitikimas, kurio metu  abiejų mokyklų aštuntokai susipažino, trumpai pristatė savo mokyklų istorijas, numatė projekto veiklas. Savo pristatyme Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai akcentavo, kad jų pamokos vyksta naujai įrengtame dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago istorijos kabinete, tad su Adolfu Ramanausku gimnazistai draugauja, nesipyksta, jis visuomet juos padrąsina ir įkvepia kilniems darbams.

Jonavos J. Vareikio aštuntokai pakvietė lazdijiečius spalio mėnesį atvykti į Jonavą, susipažinti su jos istorija, dalyvauti diskusijoje „Ar partizaninė kova prasminga?“ bei susitikimo metu Jonavos J. Vareikio progimnazijoje geriau pažinti vienas kitą.

Antras susitikimas vyktų 2018 metų lapkričio mėnesį Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, kurioje mokėsi dm. gen. Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir ją baigė.

Dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informatikos mokytojams Aurelijui Kardokui ir Sauliui Jarmalai už galimybę pasitelkus  informacines technologijas  susisiekti su Jonavos J. Vareikio progimnazijos mokiniais.

Kornelija Čitavičiūtė, 8a klasės mokinė