,,Tebūnie Tėvynė kaip duonos plutelė ir indas vandens ištroškusioms lūpoms“

Vasario 22 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje per klasės valandėlę minėjome Dzūkijos krašto šviesulio Motiejaus Gustaičio 147-ąsias gimimo metines. Skaityklos darbuotoja  Daiva Mikalauskienė parengė scenarijų, kurio tema: ,,Tebūnie Tėvynė kaip duonos plutelė ir indas vandens ištroškusioms lūpoms”. Renginio pradžioje ji trumpai pristatė Motiejaus Gustaičio  gyvenimą,  veiklą bei asmenybės vaidmenį krašto istorijoje.  Vėliau mano bendraklasiai Goda Lukoševičiūtė, Ugnė  Gibaitė ir Eligijus Mickus  dalijosi mintimis apie  garsų, gabų, išmintingą, kūrybingą bei iškilų Motiejų Gustaitį, kuris paliko gana ryškų pėdsaką Lazdijuose. Tai, ką brangiausiai jis galėjo mums duoti, yra Lazdijų gimnazija (progimnazija). Savo rankomis ir lėšomis pastatė pagrindinės mokyklos „rūmus“, išaugo erdvus pastatas keturioms klasėms bei dviaukštis namelis, kuriame apsigyveno pats direktorius. O kokie vingiuoti buvo jo studijų metai… studijavo jis net trijose šalyse, mokėjo daugiau nei penkias kalbas. M. Gustaitis parašė daug knygų, monografijų, vertė Ad. Mickevičiaus, Slovackio, Vergilijaus, Horacijaus, Sarbievijaus ir kt. kūrinius, kurie praturtino mūsų literatūrą.

Pasidalinus šiomis mintimis, mažame skaityklos kambarėlyje  pasklido  arbatos ir sausainių kvapas.  Pasivaišinę ir padarę nedidelė pertraukėlę, apmąstėme, kokią vietą mūsų širdyje užima Motiejus Gustaitis. Vėliau perėjome prie kitos paminėjimo dalies – viktorinos. Tikrinome žinias apie M. Gustaitį, S. Nėrį ir Lazdijų krašto istoriją. Susiskirstėme  į tris komandas, sutelkėm visą savo išmintį į pateikus klausimus.

Viktorinos pabaigoje mūsų laukė kryžiažodis, kuris buvo šiek kiek sudėtingesnis nei tikėjomės, todėl skaityklos darbuotoja mums su mielu noru padėjo jį išspręsti. Pabaigę viktoriną ir susumavę taškus, išsiaiškinome, kad laimėjo komanda „Motiejukai“.

Štai taip turiningai praleidome savo klasės valandėlės laiką, paminėdami šį nuostabų, didį Žmogų – Žiburį, Švyturį, išminties, doros, meilės, išdidumo, pagarbos nešėją, vieną iš pačių humaniškiausių asmenybių, pedagogų kūrėjų.

Kristina Kiškiūnaitė, 2gb klasė