TEATRO DOVANA MOKINIAMS

Lapkričio 22 d. 12 val. Lazdijų kultūros centre vyko Teatro Pietūs, buvo rodomas Vilniaus Kamerinio teatro spektaklis „JiJis“, sukurtas pagal populiarios lenkų vaikų rašytojos Martos Guśniowskos pjesę „Ony”. Marta Guśniowska – poetė, dramaturgė, filosofė, viena įdomiausių pastarojo dešimtmečio lenkų autorė, kurianti vaikams.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5a ir 5b klasės mokiniai, lydimi gamtos mokytojos  Laimos Čepulienės  ir anglų kalbos mokytojos Irmos Janulevičienės,  lankėsi Lazdijų kultūros centre ir žiūrėjo spektaklį nemokamai.  M. Guśniowska kuria šiltus, linksmus, aukštyn kojom apverstus tekstus, tad spektaklis „JiJis“ visiems žiūrovams tapo tikru meniniu atradimu. Spektaklis skirtas visai šeimai. Jame pasakojama apie vyrą, kuris būdamas dar labai mažas neteko savo tėčio,žuvusio  jūroje. Berniukas užaugęs bandė jį surasti, bet jam nepavyko.

Nepaisant liūdno spektaklio turinio, mokiniams labai patiko šis spektaklis. Atradome stebinančius nuotykius, mėgavomės žodžių žaismu, pasinėrėme į gilius apmąstymus. Po spektaklio visi kartu užlipome ant scenos  ir nusifotografavome. Taip pat galėjome apžiūrėti visus daiktus, skirtus spektakliui, o kai kuriuos net išbandyti.

Viltė Vaitulionytė, 5a klasė