Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2020 rugpjūčio
PATKPŠS
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.10 - 12.55
  • 6 13.05 - 13.50
  • 7 14.00 - 14.45
  • 8 14.55 - 15.40

Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionaliniame etape – II vieta!

        Kaip ir kasmet pavasarį viso pasaulio mokyklos, kurių mokiniai dalyvauja tarptautiniame epistolinio rašinio konkurse, sužino rezultatus. Šiemet tai jau 48-asis konkursas, vykstantis nuo 1971-ųjų metų, jį rengia PPS Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Kiekvienos šalies pirmosios vietos laimėtojo rašinys išverčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas į PPS Tarptautinį biurą varžytis su jaunųjų rašytojų laiškais iš viso pasaulio. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, remia LR susisiekimo bei švietimo ir mokslo ministerijos. Šiemet mokiniai laiškuose dalijosi mintimis apie savo didvyrius. Nacionaliniam etapui buvo atsiųsti 107 atitinkantys griežtus epistolinio žanro reikalavimus darbai.

       Gegužės 6 dieną iš visų Lietuvos mokyklų į Susisiekimo ministeriją buvo pakviesti tik 14 moksleivių, kurių darbus vertinimo komisija pripažino geriausiais, bet tik šeši iš jų paskelbti nacionalinio etapo nugalėtojais. II vietos laimėtoja paskelbta Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7B klasės mokinė Ugnė Černiauskaitė. Ją konkursui rengė mokytoja Vida Kvaraciejienė. Ugnė rašinyje pasakojo apie savo aerobinės gimnastikos trenerę Gintarę Sabaliauskienę, kuri, pasak mokinės, yra jos superdidvyrė, turinti supergalių: ji teisinga, drąsi, griežta, bet jautri ir labai rūpestinga – tai tas žmogus, kuriuo mokiniai pasitiki, ir kuris įkvepia pergalėms. Už tikrai nuoširdų rašinį apie savo trenerę Ugnė Černiauskaitė buvo apdovanota LR švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomu, II vietos laimėtojo medaliu ir AB Lietuvos pašto dovanomis.

        „Savo darbais jūs įkvepiate ir mus, politikus, padarote mus geresnius. Žmogus vertas tiek, kiek verta jo širdis. Kartais mažiausias mūsų visuomenės narys – vaikas, mokinys – gali savo širdyje auginti tą grožio gėlę, kuri pražysta tada, kai jis kuria. Anot poeto Rilkės, tobulas kūrinys yra tas, kuris plėšo mus iš vidaus – tai yra, kyla iš būtinybės būti sukurtas“, – apie kūrybos svarbą kalbėjo Susisiekimo ministras Rokas Masiulis apdovanojimų ceremonijos metu. Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė padėkojo mokiniams ir mokytojams už dalyvavimą konkurse, o Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Elona Bagdonavičienė pastebėjo, kad šių metų tema buvo ne tik įdomi, bet ir jautri, todėl emociškai palietė ir rašančiuosius, ir skaitančiuosius.

        Konkurso dalyviai svarstė, ar tik ne dėl šios priežasties šiemet mokinių darbus vertino tikri menininkai – rašytoja publicistė Gintarė Adomaitytė ir poetas Ričardas Šileika. „Epistolinio rašinio konkursas – tai natūrali seka, – teigė Gintarė Adomaitytė. – Iš pradžių kūrybingi vaikai rašo gerus rašinius, vėliau siunčia rimtesnius savo darbus į jaunųjų filologų konkursą, o paskui tampa šviesiais, kultūringais, kuriančiais žmonėmis“. Ričardas Šileika pasidžiaugė, kad mokiniai surado tuos didvyrius, kurie gyvena arti mūsų – juk taip svarbu pastebėti gerumą, kurį mums dovanoja šalia esantys. Pasak poeto, šiandien didvyriškumas suvokiamas visai kitaip nei anksčiau ir džiugu, kad vaikai tai supranta.

        Po šventinės apdovanojimų ceremonijos mokytojai, mokiniai, jų tėvai ir svečiai buvo pakviesti į Pilies gatvėje esantį modernų restoraną „Grey“ papietauti. O po pietų laukė ypatinga dovana – ekskursiją po Valdovų rūmus. Kadangi čia ekskursijos vedamos ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms, visiems suėjus į vidų, muziejus buvo uždarytas. Šioje istorinėje vietoje IV–VIII a. buvo medinė gyvenvietė, XIII a. II p. dalis gyvenvietės virto mūro pilimi, o XIV a. I p. ji tapo svarbiausiu statiniu mūro siena juosiamoje didelėje Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje. Nuo pirmųjų Gediminaičių laikų čia rezidavo beveik visi Lietuvos valdovai: plėtė ir rekonstravo mūro pilį. XVI a. reprezentacinė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo ištaigingais rūmais. Įdomu tai, kad XVI a. prie stalo net didikai valgė rankomis: katalikų bažnyčia draudė valgant naudotis šakute, vadino ją „velnio išmislu“. Įspūdį paliko ir latrinos – pirmieji tualetai. Pasak gidės, kasinėjant būtent latrinose buvo surasti vertingiausi eksponatai: papuošalai, piniginės, pinigai, šukos, raktai, įvairūs įrankiai… Vilnius tuo metu buvo vienas iš didžiausių Vidurio Rytų Europos centrų. Bet XVII a. vid. Maskvos kariuomenė rūmus nuniokojo, o XVIII a. pab. – XIX a. pr. ir visiškai sugriovė. 2000 m. LR seimas priėmė įstatymą dėl Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties, nuo 2009 m. juose įsikūrė veikiantis Nacionalinis muziejus – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, o 2013 m. du iš keturių Valdovų rūmų korpusų jau atverti lankytojams. Ilga ir nepaprastai įdomi ekskursija po Valdovų rūmus nė kiek neprailgo.

        Gegužės 6 dienos įspūdžiai tikrai buvo įsimintini Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7B klasės mokinei Ugnei Černiauskaitei. Linkime jai kūrybinės sėkmės!

 

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija

 

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt