Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2020 spalio
PATKPŠS
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.10 - 12.55
  • 6 13.05 - 13.50
  • 7 14.00 - 14.45
  • 8 14.55 - 15.40

Tarptautinė vaikų knygos diena Kapčiamiesčio socialinės globos centre „Židinys“

SDC15383Aš – tai pasaulis, o pasaulis – aš,
Nes knygą atsivertęs
Atsiduriu visur, esu bet kas.
Paveikslų valtimi, ant sakinio bangų
Nusiiriu tolyn – ir vėl atgal grįžtu.

                                    (Hani D. El-Masri)

        Knygų skaitymas vaiko gyvenime yra svarbus, nes knyga padeda pažinti savitą pasaulį, gyvenimišką patirtį, žadina vaizduotę bei jausmus. Kiekvienas iš mūsų dar vaikystėje yra girdėjęs ne vieną pasaką. Vieniems jas sekdavo seneliai ar tėvai, kitų klausydavomės per radiją, žiūrėdavome per televiziją, treti išmokome jas skaityti patys. Pasakos – tai mūsų sielos, vaizduotės apsauga nuo blogo pasaulio. Tai patys šilčiausi vaikystės prisiminimai. Bibliotekos tokius prisiminimus, galima sakyti, kasmet atrakina atminties raktu: nuo 1967 m. balandžio 2 dienos kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno gimtadieniu minima ir Tarptautinė vaikų knygos diena. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenė šios dienos proga surengė šventę Lazdijų rajone esančio Kapčiamiesčio socialinės globos centro „Židinys“ vaikams: kartu su jais paskaitė, sekė pasakas, dainavo dainas.

        Taigi balandžio 6 dieną  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai ir mokytojai, paskatinti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rašto „Dėl Tarptautinės vaikų knygos dienos paminėjimo“ ir kartu su gimnazijos biblioteka ir skaitykla jau penktus metus  vykdydami socialinį projektą „Į vaikų globos namus – su knyga!“, prisijungė prie šios kilnios  akcijos ir inicijavo Tarptautinės vaikų knygos dienos paminėjimą Kapčiamiesčio socialinės globos centre „Židinys“. Šioje gražioje akcijoje dalyvavo mūsų gimnazijos 8A klasės mokiniai Karolina Rentelytė, Reda Padgurskaitė, Edvinas Čereškevičius, Gustas Morkevičius, Jokūbas Čivinskas, Tomas Mozeris, Laurynas Jaciunskas, Gustė Česnulevičiūtė, Inesa Jančiukaitė, Simona Alesiūtė, Vita Grėbliūnaitė su mokytojomis Snieguole Mazaliauskiene, Živile Klimiene bei bibliotekininkėmis Laima Vaicekauskiene ir Daiva Mikalauskiene. Šie  mokiniai  mažuosiemss globos centro „Židinys“ smalsuoliams sekė gražiausias pasakas: „Joniukas ir Grytutė“, „Raudonkepuraitė“, „Trys paršiukai“. Vaikai noriai klausėsi gyvo balso, matė skaitančiojo veido išraišką, gestus – visa tai kūrė jaukią atmosferą bei malonų bendravimą. Ypač visus pralinksmino gerai žinomos rusų liaudies pasakos „Ropė“ inscenizacija: smagu buvo pažiūrėti, kaip senelis užaugino tokio dydžio ropę, kad pats jau nebepajėgė jos išrauti, todėl pasikvietė bobutę, anūkėlę, šuniuką, katinėlį ir, tik palytei atbėgus, išrovė. Tai viena mėgstamiausių vaikų pasakų prieš miegą. Šios pasakos inscenizavimo organizatorės – lietuvių kalbos mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė ir specialiųjų klasių mokytoja Živilė Klimienė, o spektakliuke vaidino – Inesa, Simona, Tomas, Laurynas, Gustė, Jokūbas. Po vaidinimo mažieji žiūrovai aktoriams negailėjo plojimų. Vaikai buvo nuoširdžiai spektaklio sužavėti, akys spinduliavo džiaugsmu.

        Renginį vainikavo daina „Nemuno krantai“, kurią atliko 8A klasės mokiniai. Geroji fėja (moksleivė Vita Grėbliūnaitė) visiems vaikučiams palinkėjo kuo greičiau išmokti skaityti, mylėti knygeles ir niekada jų nepamiršti. Po to buvo įteiktos dovanos – įvairios vaikiškos knygelės, rimtos knygos, žurnalai bei stalo žaidimai. Už šias dovanas noriu padėkoti Živilei Klimienei, Snieguolei Mazaliauskienei ir mokiniams Gretai Bansevičiūtei, Tomui Mozeriui, Karoliui Radzevičiui, Geisvilei Martinkevičiūtei bei   Jovarui Černiauskui. Nuoširdi padėka ir Kapčiamiesčio socialinės globos centro „Židinys“ direktorei Laimai Stankevičienei bei darbuotojoms  už dvasinę šilumą. Pavasariškai šiltas ir gražus rytas Kapčiamiestyje prabėgo labai greitai. Grįžome namo kupini gerų emocijų ir nusiteikę naujiems darbams.

        Gyvename pasaulyje, kupiname knygų. Ir kuo daugiau skaitome, tuo labiau tikime, kad knyga yra ištikimiausia pašnekovė, amžina draugė ir tiesus kelias į kūrybinį dvasios pasaulį. Tad bendraudami su vaikais, raskime laiko ir knygai. Pratinkime nuo mažens ją pamilti.   

 

 

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

Nuotraukos bibliotekininkės

SDC15362 SDC15353 išvyka į kapčamiestį globos namus 020 išvyka į kapčamiestį globos namus 012 išvyka į kapčamiestį globos namus 009 išvyka į kapčamiestį globos namus 001

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt