Susitikimas su KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108-osios lengvosios pėstininkų kuopos vadu Roku Čepononiu

Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo – kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga (LR Konstitucijos 139 str.)

Apie LR piliečio teises ir pareigas, LR Kariuomenę, valstybę 2019 m. spalio 9 d. dm. gen. Adolfo Ramanausko Vanago kabinete su 1ga ir 1gb klasių mokiniais buvo kalbėta pilietiškumo pamokoje. Pamoką pradėjo pilietiškumo pagrindų mokytoja Salomėja Paškevičienė, kuri vėliau pristatė KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108-osios lengvosios pėstininkų kuopos vadą Roką Čepononį, buvusį Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinį.

Kuopos vadas R. Čepononis kalbėdamas iškėlė kelis klausimus: kas yra kariuomenė ir kam ji reikalinga bei iš ko susideda valstybė? Jis paaiškino, kodėl šiandien reikia būti budriems, kaip elgtis, jeigu kiltų karas, kalbėjo, kad kariuomenė reikalinga valstybės teritorijos, suvereniteto ir vientisumo apsaugai. Be to, kariuomenė turi vykdyti įsipareigojimus NATO, neprarasti įgūdžių, suteikti pagalbą civiliams. Svečias įvardijo tarnybos formas: PKT, Karo akademija, NPPKT, JKVM, KASP, LŠS, pakvietė tapti jaunaisiais šauliais, vėliau kariais savanoriais. Jaunimas uždavė klausimų, į kuriuos jis noriai ir išsamiai atsakė.

Istorijos mokytoja Salomėja Paškevičienė padėkojo 108-osios kuopos vadui R. Čepononiui už įdomų LR kariuomenės pristatymą.

1ga klasės mokinė Kornelija Čitavičiūtė
Nuotraukos Urtės Pileckaitės (4gb kl.), mokytojos S. Paškevičienės