SKAITMENINIŲ MOKYMŲ PROJEKTO SAMSUNG MOKYKLA ATEIČIAI-2017 SKLAIDA LAZDIJŲ MOTIEJAUS GUSTAIČIO GIMNAZIJOJE

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ugdymo procese, siekiant sudominti mokinius inovacijomis ir mokslo teikiama nauda, mokytojams nuolat suteikiamos galimybės tobulėti IT srityje, susipažinti su skaitmeninėmis inovacijomis ir išmokti dirbti su įvairiomis programomis bei gimnazijoje turimomis skaitmeninėmis priemonėmis. Todėl gimnazijos mokytojai nuolat dalyvauja IT mokymuose arba moko patys, tai yra praveda kolegoms mokymus apie IT inovacijas. Skaitmeninių pokyčių poreikis gimnazijoje labai aktualus dėl pagrindinio tikslo – per mokytojų > mokinių >gimnazijos bendruomenės skaitmeninį raštingumą sudominti mokinius ugdymo medžiaga, jos pateikimu > skatinti mokymos(si) motyvaciją > gerinti ugdymo(si) proceso kokybę.

Siekdama įgyvendinti šį tikslą, gimnazijos bendruomenė ieško būdų, skatinančių mokytojų ir mokinių aktyvumą, leidžiančių jiems greičiau suprasti, daugiau išmokti, patirti sėkmę, mokymą paversti įdomiu procesu. Šiais metais atsirado dar geresnė galimybė visiems tobulėti – mūsų gimnazija dalyvauja skaitmeninių mokymų pedagogams projekte SAMSUNG MOKYKLA ATEIČIAI-2017. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komandos nariai, vykdydami projekto sklaidą, tuo, ką išmoksta per praktinius projekto mokymus, dalijasi su kolegomis per metodinių grupių pasitarimus ir, be abejo, patys naudoja pamokose. Šiame procese praktiniais patarimais ir įžvalgomis, susipažįstant su šuoliais į priekį lekiančiu skaitmeninių inovacijų pasauliu ir įgyvendinant skaitmeninių pokyčių projekto viziją gimnazijoje, jau ne pirmą kartą padeda mentorius Matas Sakalauskas, tarptautinio „Barclays“ banko IT apsaugos inžinierius, krepšininkas, žaidžiantis komandoje Barclays-2 (IT lyga).

Įsisavintos pamokos ir pasidalijimas įgyta patirtimi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenje įvyko ir lapkričio 2 d. per Metodinės dienos renginius, kurių metu projekto SAMSUNG MOKYKLA ATEIČIAI-2017 komandos narė Leonora Patackienė kolegoms ir svečiams iš kitų rajono mokyklų pravedė praktinius mokymus tema Aukštųjų mąstymo gebėjimų ugdymo metodai ir praktikos, o projekto mokymuose dalyvaujančios komandos narys Aurelijus Kardokas pasidalino patirtimi, įgyta per mokymus, ir ne tik pristatė išmoktus įrankius, bet ir pamokė kolegas, kaip per pamokas galima sudominti mokinius pasitelkiant kahoot.it, Class craft, Edpuzzle, nearpod.com, padlet.com, icecream recorder, google dox programas.

Šį mėnesį SAMSUNG MOKYKLA ATEIČIAI-2017 komandos nariai metodinėse grupėse su kolegomis dalinasi praktine patirtimi apie mokymosi sužaidybinimą (pagal Bloomo taksonomiją).

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija