ŠIMTMEČIO KNYGAI

Užkopsi į didelę kalvą –
Upelė žemai
Tau sako, pakėlusi galvą:
– Čia mūsų namai!

(Liutauras Degėsys)

2018 m. Vasario 16-oji – ypatinga diena lietuvių tautos ir valstybės istorijoje. Tai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio diena – visų mūsų, mažais ir dideliais darbais prisidėjusių prie didvyriškos istorijos, šventė.

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga 1949 metų abiturientai ir buvusi šios laidos mokinė Marija Bubnytė -Biveinienė Lietuvos 100-mečio proga sumanė palikti prisiminimų knygą – albumą ateities kartoms.

Norėdami įvertinti praeities idėjas ir žmones, 1949 m. laidos abiturientai sumanė paprašyti įvairaus amžiaus ir įvairių kartų mokytojų bei mokinių papasakoti apie savo laikmečio darbus, siekimus, svajones ir norus, įgytus toje pačioje aplinkoje – mokykloje. Pravartu aprašyti, kaip sugebate savo siekius, tikslus, viltis, problemas suderinti su kitų bendruomenės narių interesais, istorine tiesa. O gal Jūsų idėjos, žinios jau pasklido po visą Lietuvą? Gal Jūs mokslo, meno ir sporto laureatai?

Šios Šimtmečio knygos tikslas – aprašyti savo pastebėjimus, prasmingas gyvenimo akimirkas, patirtas mokykloje, įamžinti kasdienybę bei savo palinkėjimus Lietuvai.

Ir moksleiviai, ir mokytojai – visa kalbinta Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenė su pakilia nuotaika sutinka pasirašyti šiame albume.

Moksleiviai turėtų parašyti savo vardą, pavardę ir pasirašyti.

Siūlytume albumą pradėti abiturientams, o užbaigti 5–ų klasių moksleiviams su auklėtojomis. Iš gimnazijos administracijos atstovų ir mokytojų laukiame prasmingų palinkėjimų, pasisakymų, kurie visus įkvėptų naujiems darbams bei leistų mokiniams įgyti žymiai daugiau tikėjimo ir pasitikėjimo savimi, savo šalimi ir mokyklos sėkminga ateitimi.

Knygoje–albume drauge pasveikinkime Lietuvą ir išsaugokime tą ypatingą ryšį su savo kraštu ir mokykla, išauginusia mūsų tėvus bei protėvius, kurie savo darbais įgyvendino pačias didžiausias svajones. Jų uždegta Laisvės ugnis bei liepsnojanti meilė Lietuvai visada jungs praeities, dabarties ir ateities kartas.