Šiemet Lietuvos Respublikos Konstitucijai – 25!

2017 m. spalio 3 d. visoje Lietuvoje ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą organizavo  LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir informaciniais partneriais DELFI bei LRT. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje LR Konstitucijos egzamino koordinatorė buvo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė.

Konsitucijos egzaminas buvo organizuojamas visoje šalyje tam tikrose grupėse.  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje ir gimnazijos Šeštokų bei Šventežerio skyriuose LR Konstitucijos egzaminą laikė 163 mokiniai atskirose 5-7 kl (22 mokiniai) ., 8-10 kl. (60 mokinių), 11-12 kl. (81 mokinys)  grupėse.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje darbus vertino sudaryta Vertinimo komisija: istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė, istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė. Gimnazijoje LR Konstitucijos I etapo nugalėtojais tapo šie mokiniai: 5-7 kl. grupėje – Kristupas Kalvaitis (7a kl.) surinko 29 taškus iš 30 taškų, 8-10 kl grupėje- Diana Česnakevičiūtė (2ga kl.)surinko 29 taškus, Meda Štarolytė (1gc kl.) surinko 28 taškus, Aušra Valutkevičiūtė (2gb kl.) surinko 27 taškus, Sofija Salatkaitė (1gc kl.) surinko 25 taškus, 11-12 kl. tarpe geriausiai sekėsi gimnazijos Šeštokų skyriaus 3ge mokinei Rugilei Kairaitytei, kuri surinko 25 taškus. Šie mokiniai ir tapo LR Konstitucijos egzamino I etapo nugalėtojais bei  teisę dalyvauti š.m. spalio 12 dieną  LR Konstitucijos II etape, po kurio paaiškės ar turės galimybę mūsų patekti į susitikimą su LR prezidente Dalia Grybauskaite Vilniuje.

Pasibaigus LR Konstitucijos egzamino I etapui koordinatorė,  direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Edita Pavasarienė padėkojo mokiniams, pasveikino juos, įteikė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorės J. Mozerienės vardu Padėkas bei palinkėjo visiems sėkmės LR Konstitucijoes egzamino II etape.

Istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė