Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Seminaras bibliotekininkams „Jaukios bibliotekos aplinkos kūrimas“

        Prasidėjus pirmajam žiemos mėnesiui, kada įvairiose kultūros įstaigose vyksta daug renginių, labai svarbu sukurti gražią, įdomią, jaukią, malonią bei šventišką aplinką, kurioje gera būti. Aplinkos kūrimas –  tai ilgas ir daug žinių reikalaujantis procesas.

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko seminaras „Jaukios bibliotekos aplinkos kūrimas“, į kurį susirinko Lazdijų rajono mokyklų bei darželių bibliotekininkai. Seminarą vedė Lazdijų meno mokyklos dailės mokytoja – metodininkė Rita Vaickelionienė.

        Lektorė Rita Vaickelionienė įdomiai, pasitelkdama įvairius pavyzdžius,  pasakojo apie parodų rengimą, vitrinų apipavidalinimą, paveikslų komponavimo metodiką, ekspozicijų bei teminių parodų modulį. Seminaro metu ypač daug buvo kalbama apie gebėjimą derinti spalvas, kaip išvengti per didelio bibliotekos interjero margumo bei išraiškingumo.  O ką galima veikti su nereikalingomis senomis knygomis, kurios stūkso lentynose ir tik užima vietą?  Rita Vaickelionienė įtikinamai rodė skaidrėse pavyzdžius ir kartu pasakojo, kaip iš senų knygų bei laikraščių lapų galima pasigaminti įvairiausių dalykų, kurie papuoš mūsų bibliotekų erdves.

Seminaro metu buvo daug kalbama apie karpinius,  jų specifiką bei puošybą prieš kalendorines šventes. Anot dailės mokytojos – metodininkės Ritos Vaickelionienės, liaudies kūryba būtina mūsų dvasiniam gyvenimui. Ja tiesiami keliai į senolių patirtį, tautos tradicijas.

        Akivaizdu, kad ir augalai yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis, jie lydi žmogų nuo gimimo iki mirties. Tai neatskiriama įvairių švenčių ir apeigų dalis. Yra įprasta savo aplinkoje nuolat matyti puokštes, įvairias augalų kompozicijas. Jomis puošiama mus supanti aplinka, naudojama įvairių apeigų metu, dovanojama.  Šienas, sena žolė, kankorėžiai, vaisiai – tik tiek tereikia, kad į kiekvieno namus nusileistų Kalėdų dvasia. Ir čia lektorė pažėrė pluoštą įdomių minčių kaip  parinkti konkrečiai šventei ir progai tinkamus augalus bei jų priedus ir sukurti kalendorinių švenčių floristinius darbus. Pasak jos, tai lengvas ir nebrangus užsiėmimas, reikalaujantis ne tik gero skonio, bet trupučio žinių bei vaizduotės.

        Seminaro metu buvo ugdomos Lazdijų rajono mokyklų bei darželių bibliotekininkių dvasinės ir kūrybinės galios bei meninė kompetencija. Įgytos naujos praktinės žinios bei gebėjimai padės giliau suprasti meninės veiklos svarbą bibliotekų darbe bei nuteiks aktyvesnei kultūrinei bei meninei raiškai. Už naujus kūrybinius užmojus dėkojame Lazdijų meno mokyklos dailės mokytojai – metodininkei Ritai Vaickelionienei.

        Antroje seminaro dalyje bibliotekininkės turėjo atlikti praktinę užduotį – pastatyti kalėdinę eglutę iš knygų. Pasitelkus fantaziją ir originalias idėjas, pavyko sukurti įspūdingą knygų eglę. Gimnazijos skaitykla pakvipo Kalėdomis.

 

                                                                 Daiva Mikalauskienė

 

 

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt