Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Saulės mūšio metinių paminėjimas

        Visi žinome, jog 2016 metai paskelbti Saulės mūšio minėjimo metais. Ir mes, 3g kl. mokiniai, nusprendėme kartu su  istorijos mokytoja Salomėja Paškevičiene surengti projektą gimnazijos bendruomenei, kuriame būtų aptarta Saulės mūšio svarba Lietuvai. Mūsų tikslas buvo supažindinti jaunąją mokyklos kartą su šiuo mūšiu ir to meto įvykiais, o vyresniųjų klasių mokinius paklausinėti, ką jie žino apie šį mūšį.

        Rengdami šį projektą, rėmėmės istoriniais šaltiniais,  apie šį mūšį, analizavome jo svarbą Lietuvai. Skaitėme knygas, istorinius straipsnius, tokių žymių žmonių kaip Kazys Almenas. – Lietuvos rašytojo, fiziko, inžinieriaus žodžius, jo knygos ištraukoje „Šiaulių mūšis“. Kazio gauta nauja informacija nukėlė mus į to meto įvykius, praplėtė mūsų akiratį. Vienuoliktokai kruopščiai stengėsi supažindinti mažuosius gimnazijos mokinius su Saulės mūšio istorija, jo reikšme.  Kornelijus Pauliukonis ir Ineta Basevičiūtė parengė lankstinuką, kuriame pateikė lengvai suprantamą informaciją apie šį mūšį. Jame aprašė Saulės mūšį, pagyvino jį fotografijomis, kurios atspindi tą laikmetį. Taip pat, surengė mini apklausą mažiesiems mokiniams, kurie galėjo pasitikrinti savo žinias, bei įsivertinti save.

        Domas Graževičius ir Ignas Dereškevičius pristatė  skaidres, kuriose buvo pateikiama  informacija apie Saulės mūšį. Skaidrės buvo rodomos viešoje gimnazijos aplinkoje, todėl kiekvienas gimnazistas turėjo galimybę jas pamatyti ir, be abejo, pasitikrinti savo  žinias. Na, o tie kurie nematė lankstinuko, ar mokykloje rodomų skaidrių, apie šį projektą išgirdo per mokyklos radiją, kuriame Kamilė Bagdonaitė ir Viltė Krapavickaitė pacitavo Kazio Almeno žodžius iš ištraukos „Šiaulių mūšis“, bei supažindino ir perteikė informaciją visai gimnazijos bendruomenei. Žinoma, surengėme apklausą vyresniems gimnazijos mokiniams apie Saulės mūšį. Gabrielė Dimšaitė ir Jolanta Jančiukaitė bandė išsiaiškinti, kurie gi –  vienuoliktokai ar dvyliktokai žino daugiau apie šį mūšį.

        Remigijus Kardokas ir Ričardas Vasiukonis surengė apklausą aštuntokams bei devintokams, ką gi jie žino apie Saulės mūšį. Išanalizavus gautus apklausos rezultatus, apie Saulės mūšį žino daugiau devintų ir vienuoliktų klasių mokiniai.

        Taigi, mes visi žinome, kad Saulės mūšis įvyko 1236 m. rugsėjo 22 d. ir, kad lietuvių kariuomenė išplėšė pergalę prieš Kalavijuočių ordiną. Todėl mes, vienuoliktokai, norėjome plačiau supažindinti mokinius su šiuo mūšiu, bei to meto įvykiais ir, manome, jog mums tai pavyko.

 

Viltė Krapavickaitė 3g kl mokinė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt