Šachmatų turnyras, skirtas dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 101-osioms gimimo metinėms paminėti

2019 m. kovo 6 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago istorijos kabinete pirmą kartą įvyko šachmatų turnyras, kurio tikslas – atminti ir pagerbti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 metų vasario 16 d. Deklaracijos signataro, gynybos pajėgų vado, Pietų Lietuvos partizanų srities vado, žurnalisto ir mokytojo Adolfo Ramanausko-Vanago ir jo bendražygių atminimą bei smagiai ir prasmingai praleisti laiką, patirti bendrystę prie šachmatų lentos.

Kovo  6 d. pasirinkta ne be reikalo. Šią dieną 1918 m. JAV, Niu Britene gimė dm. gen. Adolfas Ramanauskas-Vanagas.1921 metais su tėvais Liudviku ir Elena Ramanauskais sugrįžo į Seinų (Lazdijų) apskrities Rudaminos valsčiaus Bielėnų kaimą. Jo vaikystė ir jaunystė praėjo šiame krašte. 1937 m. baigė Seinų valstybinę gimnaziją Lazdijuose. A. Ramanauskas ne tik grojo akordeonu, bet ir mėgo žaisti šachmatais. Taip atsirado šiais metais idėja kasmet jo gimimo dieną gimnazijoje rengti Šachmatų turnyrą.

Šiais metais turnyro organizatorius buvo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija, koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Spitrienė, vedantieji istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė ir 4gc klasės mokinys Einoras Kelmelis.

Turnyre  dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičo gimnazijos 5-8 kl., 1-4 g. klasių mokiniai, mokantys žaisti  šachmatais. Norą varžytis pareiškė  nemažai dalyvių: 5-8 klasių – 16 mokinių, 1-4 g. klasių 6 mokiniai. Šachmatus mums davė Lazdijų sporto centras ir atsinešė patys mokiniai.

Dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotojos ugdymui Virginija Spitrienė ir Edita Pavasarienė. Turnyras vyko pagal nuostatus. 5-8 klasių nugalėtojais tapo: I vieta – Rolandas Jaugelis (8b kl.), II vieta – Emilis Skirkevičius (8a kl.), Arnas Stučka (7a kl.). 1-4 g. klasių tarpe I vietą užėmė Mantas Žilinskas (1ga kl.), Martynas Subačius (1ga kl.), Laurynas Jaciunskas  (3ga kl.). Džiugu tarpe vaikinų buvo matyti vienintelę mergaitę. Tai 5a klasės mokinė Ema Bacevičiūtė.

Nugalėtojus pasveikino ir padėkas jiems įteikė direktorė Jurgita Mozerienė.

Organizatoriai dėkoja Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai, Lazdijų sporto centrui ir 4gc klasės mokiniui Einorui Kelmeliui už pagalbą rengiant Šacmatų turnyrą, skirtą dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 101-osioms gimimo metinėms paminėti.

Audronė Pileckienė
 Istorijos mokytoja