Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Rugsėjo 23-oji žydų aukų genocido diena

        Rugsėjo 23-oji žydų aukų genocido diena. Tradiciškai rengiamos atminties eitynės į žydų žudynių vietas. Jau dešimtmetį vyksta pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“. Šios iniciatyvos tikslas – prisiminti per holokaustą sunaikintas žydų bendruomenes. Lietuvoje tokių bendruomenių yra daugiau nei 200.

        Lazdijuose taip pat yra tokia vieta, kur amžinam poilsiui atgulė nekaltos žydų aukos: seneliai, tėvai, vaikai.

        Rugsėjo 23 dieną, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 3g klasės moksleiviai, kartu su istorijos mokytoja S. Paškevičiene ir gimnazijos bibliotekininke D. Mikalauskiene lankėsi Katkiškių kapinėse, kur buvo uždegtos atminimo žvakutės aukoms.

        Penktadienį gimnazijos mokiniai klausėsi radijo laidos, kurios metu nuskambėjo žydų tragedijos istorija. Laidos metu klausimės eilių, skirtų aukų atminimui.

 

Mokytoja Salomėja Paškevičienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt