Rugsėjo 23-iąją paminėta Lietuvos žydų genocido diena

Kaip ir kasmet, Rugsėjo 23-ąją Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai mini Lietuvos žydų genocido dieną. Gimnazijoje tai jau tapo tradicija. Kiekvienais metais rugsėjo ir spalio mėnesiai- skiriami žydų Tautos kultūros pažinimui. Gimnazijoje taip pat vyksta projektas „Atmintis visada gyva“. Projekto tikslas-siekti daryti teigiamą poveikį auklėjant gimnazijos moksleivius pakantumo ir supratimo dvasia. Projektas skirtas moksleiviams, skatinant juos domėtis šalies istorija ir daugiataučiu paveldu.

2gb ir 7a gimnazijos klasės moksleiviai dalyvavo netradicinėje pamokoje Lazdijų žydų žudynių vietoje – Katkiškėje, kur išgirdo pasakojimą apie žydų kančias getuose ir tragišką jų likimą. Moksleiviai prie paminklo padėjo žvakutes ir akmenėlius žydų aukoms atminti. Akmenėlius 7 a klasės mokiniai dailės pamokų metu pažymėjo įvairiais ženklais, būdingais žydų tautos kultūrai.

Netradicinę pamoką vedė istorijos mokytoja Salomėja Paškevičienė Pamokoje taip pat dalyvavo dailės mokytoja Virginija Jarutienė Krokininkaitė, bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė ir Laisvės kovų muziejaus muziejininkas Vilius Tumosa.

2gb klasės mokinė Miglė Tamašauskaitė