Regioninėje etninės kultūros olimpiadoje – dvi prizinės vietos

Vasario 25 d. vyko Dzūkijos (Dainavos) regiono etninės kultūros olimpiada, kurios dalyviai – I (savivaldybių) etapo laimėtojai. Olimpiadoje dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Aštriosios Kirsnos pagrindinio ugdymo skyriaus 8 kl. mokinė Morta Žaliauskaitė (mokyt. Lina Žaliauskienė) ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Kučiūnų pagrindinio ugdymo skyriaus 8 kl. mokinė Aušrinė Petrauskaitė (mokyt. Lina Pileckienė).

Etnokultūros olimpiadoje varžėsi mokiniai net iš keturių savivaldybių: Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų bei Varėnos. Olimpiadą sudarė dvi dalys: etnokultūrinio pažinimo testas ir etnokultūrinės raiškos pristatymas. Džiaugiamės, jog ir Mortai Žaliauskaitei, ir Aušrinei Petrauskaitei sekėsi puikiai – Morta laimėjo I-ąją, Aušrinė – 2-ąją vietą.

Mortos Žaliauskaitės visas gyvenimas susijęs su etnine kultūra: iš prosenelės iš kartos į kartą perimami margučių raštai, už šiaudinių sodų kolekciją laimėtas Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ pagrindinis prizas. Ji yra Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Bitelė“ narė.

Aušrinė Petrauskaitė regioninės olimpiados metu pristatė savo gimtąjį Pazapsių kaimą. „Zapsės upė, Patrankos kalnas, pradžios mokyklos pastatas, Ragožės ežeras, Asiūklių ir Ragožės kalnai, buvęs vandens malūnas – tai Pazapsių kaimo žmonių pasididžiavimas“, – pasakojo Aušrinė. Olimpiados metu mokinė pristatė gimtojo kaimo dievadirbio, auksinių rankų meistro Antano Sorakos kryžius, dar ir dabar puošiančius Kučiūnų parapijos kaimus.

Džiaugiamės, jog Morta ir Aušrinė pakviestos dalyvauti į III Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados turą, kur rungsis su dalyviais iš kitų Lietuvos regionų.