Rajoninė lietuvių kalbos ir literatūros Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų olimpiada

2018 metų sausio 25 dieną Šventežerio mokykloje vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams rajono turas. Olimpiados tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, kultūra, literatūra, jausti jos grožį, mokytis taisyklingai reikšti mintis žodžiu ir raštu, ugdyti galimybę tobulėti gabiems vaikams. Olimpiada truko 4 valandas. Iš rajono mokyklų suvažiavę mokyklos turo laimėtojai rašė rašinį duota tema, remdamiesi literatūros bei kultūros žiniomis, sprendė testą.  Užduotys buvo vienodos visos respublikos mokiniams. Be to, 9–10 klasių mokiniai taip pat atliko tas pačias užduotis. Tai buvo gera proga pasitikrinti savo žinias. Puikiai olimpiadoje sekėsi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunesniojo amžiaus tarpsnio dalyviams. 1gb klasės mokinė Dovilė Jakubauskaitė (mokytoja Zita Šklėrienė) laimėjo I vietą, nugalėjusi visus etape dalyvavusius devintų (1g) bei dešimtų (2g) klasių mokinius, 1gc klasės mokinė Sofija Salatkaitė (mokytoja Jolanta Patackaitė) laimėjo II vietą, 2ga mokinė Diana Česnakevičiūtė (mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė) taip pat laimėjo II vietą. Teisę vykti į respublikinį turą, vyksiantį 2018 m. kovo 8-9 dienomis Kaune, iškovojo 1gb klasės mokinė Dovilė Jakubauskaitė.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija