Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Projekto „Sound of Europe – we are making radio“ dalyvių susitikimas Lazdijuose

           Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija 2016-2018 m. įgyvendina  „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą „Sound of Europe – we are making radio“. Mūsų partneriai šiame projekte yra Agrupamento de Escolas de Ferreira do Zezere (Portugalija), BRG Schloss Wagrain (Austrija), Private Tagesheim-und Internasschule Dieburg (Vokietija), IIS Davinci Galilei (Italija), ITG Della Porta-Porzio (Italija), IES Benicalap (Ispanija).

            2017 m. gegužės 7-13 dienomis gimnazijoje vyko partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo 7 pedagogai ir 13 moksleivių iš Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos ir Italijos. Visi į Lazdijus atvykę moksleiviai apsigyveno projekte dalyvaujančių  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių šeimose.

            Jau nuo pirmos dienos buvo nutarta dirbti 5 darbo grupėse: projekto dalyviai turėjo prisistatyti, pasakydami vardą, iš kokios šalies yra atvykę ir kuo domisi. Visiems susipažinus koordinatorė mokytoja Ilona, pristatė temas ir klausimus, kuriuos turėjome gvildenti susitikimo metu: komandos turėjo sukurti ir pristatyti radijo reportažus apie susitikimą Lietuvoje. Šio susitikimo metu taip pat buvo sukurtas ir pristatytas filmas apie Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją ir mūsų šalį. Po pietų vykome į Lazdijų rajono savivaldybę, kur projekto dalyvius priėmė ir apie mūsų rajoną papasakojo Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka. 

            Projekto dalyvių laukė labai įdomus darbas: kiekvieną dieną jie ėmė interviu iš gimnazijos moksleivių, pedagogų, savo kolegų. Kad būtų galima geriau suprasti reporterių darbo specifiką ir pagilinti žinias apie radijo laidas, antradienį vykome į Lietuvos nacionalinę radijo ir televizijos stotį (LRT) bei į radijo stotį „ZIP FM“. Būdami LRT, mes ne tik sužinojome, kaip kuriamos įvairios radijo laidos, kaip vyksta laidos įrašinėjimo procesas ir kiek žmonių dirba, kurdami vieną ar kitą laidą, bet ir apsilankėme LRT muziejuje bei LRT studijose, kur filmuojamos populiarios, visų žiūrimos TV laidos, tokios kaip: „Labas rytas, Lietuva“, „Laba diena, Lietuva“, „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, TV šou „60 akimirkų“ ir kt. Po to vykome į radijo stotį „ZIP FM“, kurioje matėme, kaip dirba tiesioginėse radijo laidose jauni žmonės, klausėmės jų sėkmės istorijų. Labai dėkojame „ZIP FM“ programų vadovui Sauliui Zakarkai už įdomų pasakojimą apie radijo studiją, jos darbą bei įkvėpimą siekti svajonių. Beje, šiose studijose visi sužinojo, kokie esminiai  skirtumai yra tarp nacionalinio transliuotojo ir komercinio radijo.

            Mūsų tikslas – susitikimo metu ne tik sudaryti sąlygas projekto dalyviams imti interviu, kurti radijo klipus, bet ir parodyti jiems mūsų rajoną bei Lietuvą apskritai. Todėl suderindami darbą ir pramogas, aplankėme Vilnių, Lazdijų krašto muziejų, etnografinėje Prano dzūko sodyboje ragavome nacionalinius lietuviškus patiekalus, dalyvavome šakočio kepimo edukacijoje ir kt. veiklose. Buvo suorganizuota ir sporto šventė, kurioje dalyvavo ne tik mokinių, bet ir mokytojų komandos.

            Iš šiltųjų kraštų atvykusių projekto partnerių neišgąsdino net pas mus iškritęs sniegas. Moksleivės iš Ispanijos niekada gyvenime nebuvo mačiusios, kaip sninga, tad jos niekaip neatsidžiaugė sniegu – merginos sakė, kad tai buvo pats gražiausias įspūdis, kurio niekada nepamirš.

            5 komandos visą savaitę intensyviai dirbo, nes laikas, per kurį reikėjo kruopščiai padaryti visus suplanuotus darbus, negailestinga tirpo. Na, o paskutinę projekto partnerių susitikimo dieną į gimnazijos fojė susirinko ne tik projekto dalyviai, bet ir moksleivių šeimos nariai. Kiekviena komanda pristatė savo darbus, jiems buvo įteikti sertifikatai.

            Mes tikime, kad intensyvaus, bet labai kūrybingo darbo savaitė niekam neprailgo, o projekto dalyviai išvyko namo pilni geriausių įspūdžių ir prisiminimų apie mus ir mūsų šalį. Viliamės, kad su jais dar susitiksime ir kituose projekto partnerių renginiuose.

            Džiugu, kad dalyvaudami šiame projekte mes galime ne tik sužinoti, pamatyti, bet ir keistis gerąją patirtimi su savo kolegomis iš kitų šalių. Moksleiviams tai irgi didžiulė patirtis  bendradarbiaujant su bendraminčiais iš kitų šalių. Tik mokydamiesi vieni iš kitų bei pažindami vieni kitus,  mes galime geriau pažinti ne tik kitas kultūras, bet ir save – tampame tolerantiški bei draugiški savo partneriams ir visiems, su kuriais mus suveda gyvenimas ir darbas.

 

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė
Projekto koordinatorė Ilona Akromienė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Pavaduotoja ugdymui laikinai einanti direktoriaus pareigas Virginija Spitrienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt