Projektas „Lietuvos kovų laisvės netekčių istorija“

Vasario 25 – kovo 11 dienomis 6c klasės mokiniai kartu su dailės mokytoja V. Krokininkaite-Jarutiene ir istorijos mokytoja Salomėja Paškevičiene dalyvavo projekte, kurio tikslas – skatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija, puoselėti tautiškus jausmus, skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius ir perteikti jų vertinimą.

Projekto metu vyko daug įdomios edukacinės veiklos. Dėmesio verta edukacinė pamoka Laisvės ir kovų muziejuje, kurią vedė muziejininkas Vilius Tumosa. Pamoka buvo skirta žmogaus būčiai tremtyje pažinti. Taip pat projekto metu vyko atskiros dailės ir istorijos pamokos, supažindinusios mokinius su tremtyje gyvenusių vaikų kasdienybe. Visus išgyvenimus  vėliau mokiniai pavaizdavo savo piešiniuose. O istorijos pamokose buvo analizuojamos priežastys, kodėl vaikai atsidūrė tremtyje ir kada tai vyko. Tuo tikslu buvo žiūrimas filmas „Ledo vaikai“ bei rašomas laiškas menamam draugui, esančiam tremtyje.

Projektą užbaigė atvira integruota dailės ir istorijos pamoka, kurios tema „Kai piešiniais prabyla istorija“. Pamoka skirta aptarti vaikų būtį tremtyje. Pagrindinė pamokos nuostata – puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį, stengiantis išvengti stereotipinio istorinės praeities vertinimo.

Pamokoje vaikai diskutavo, skaitė laiškus, klausė dailės mokytojos pasakojimo, kaip spalvos veikia žmogų, eskizavo obuolį. Mat šis vaisius buvo visų vaikų, esančių tremtyje svajonė. Vėliau visi rinkome tris geriausiu piešinius (tema „Vaikų būtis tremtyje“), kurie bus siunčiami į konkursą.

Visas projekto metu įgytas žinias mokiniai pasitikrino ir įsivertino atlikdami testą per programėlę KAHOOT bei pildydami įsivertinimo lapus. Pabaigoje pamokos visiems projekto dalyviams buvo įteiktos padėkos.

Istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė